Апеляційний суд донарахував близько 60 тисяч зарплати звільненому оператору АЗС

13:40, 11 января 2021
Позивач стверджував, що писав заяву під психологічним тиском.
Апеляційний суд донарахував близько 60 тисяч зарплати звільненому оператору АЗС
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Як діяти, якщо особа стверджує, що написала заяву про звільнення під психологічним тиском, а роботодавець не дотримався вимог законодавства? У Хмельницькому апеляційному суді розповіли про обставини справи щодо виплати коштів звільненому працівнику.

Колишній працівник АЗС звернувся до Старокостянтинівського районного суду із позовом до ексроботодавця – фізичної особи-підприємця. Свої вимоги обґрунтував тим, що з листопада 2015 року він працював у підприємця оператором АЗС. 1 липня 2019 року його звільнили за власним бажанням. Але позивач стверджує, що писав заяву під психологічним тиском і роботодавець під час його звільнення не дотримався вимог законодавства. Уважає, що його потрібно було звільнити на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України, у зв'язку з ліквідацією підприємства, оскільки АЗС із червня 2019 року фактично не працювала. Крім того, йому не провели оплати праці в подвійному розмірі за те, що працював у надурочний час, вихідні, святкові дні та вночі.

Тож просив суд поновити термін подачі заяв про відпустку та звільнення, поновити його на посаді оператора АЗС 1 липня 2019 року, зобов'язати ФОП видати наказ про надання йому відпустки, виправити вкладиш у трудову книжку без зазначення записів, що порочать позивача, стягнути з підприємця 195 980 грн, з яких 178 876 грн – сума невиплаченої заробітної плати, 11 073 грн - виплати за час вимушеного прогулу за період з 2 липня 2019 року до 7 жовтня 2019 року, 6031 грн - вихідна допомога у зв'язку з ліквідацією підприємства.

Старокостянтинівського районний суд у задоволенні позову відмовив.

Позивач оскаржив рішення до Хмельницького апеляційного суду: просив його скасувати та ухвалити нове судове рішення про задоволення позову.

На думку колегії суддів апеляційного суду, суд першої інстанції правильно встановив, що позивача звільнено на підставі поданої заяви про звільнення за власним бажанням, а законодавство не передбачає можливості її відкликання після фактичного звільнення працівника. Доводи, що чоловік писав заяву під тиском роботодавця, в суді не знайшли свого підтвердження. Також місцевий суд правильно зазначив, що відповідач, окрім роздрібної торгівлі нафтопродуктами, здійснює й іншу господарську діяльність, тому немає правових підстав для висновку про те, що звільнення позивача зумовлено ліквідацією юридичної особи.

А от висновок суду першої інстанції, що позивачеві була нарахована та виплачена заробітна плата відповідно до умов чинного законодавства та колективного договору, ХАС уважає не повною мірою обґрунтованим. Позаяк, відповідно до змінних звітів, позивач працював надурочно, у період святкових та неробочих днів, а також у нічний час, тому розрахунок його заробітної плати є неналежним.

«Таким чином колегія суддів, враховуючи доводи сторін та наявні у справі докази, доходить висновку, що суд першої інстанції невірно встановивши обставини справи, дійшов помилкових висновків щодо належного нарахування позивачу заробітної плати у період роботи з січня 2017 року по травень 2019 року, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим оскаржуване рішення підлягає скасуванню в частині відмови у задоволенні позовних вимог про стягнення заробітної плати з ухваленням нового судового рішення про часткове задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача на користь позивача 59121,82 грн», – ідеться у постанові апеляційного суду.

Відтак колегія суддів частково задовольнила апеляційну скаргу позивача. Скасувала рішення Старокостянтинівського районного суду в частині відмови у задоволенні позову про стягнення заробітної плати та ухвалила в цій частині нове судове рішення – стягнула з фізичної особи-підприємця на користь позивача заробітну плату в розмірі 59 121 грн 82 коп. за період з 1 січня 2017 року по 1 травня 2019 року з утриманням із цих сум передбачених законом податків та обов'язкових платежів при їх виплаті. У решті рішення суду залишила без змін.

Із повним текстом постанови апеляційного суду можна ознайомитись у ЄДРСР.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Верховний Суд висловився про звільнення державного службовця.

Також ВС розтлумачив, що означає поняття «календарна вислуга років».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Руслан Гринчук
    Руслан Гринчук
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Надія Губенко
    Надія Губенко
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді