Велика палата Конституційного Суду України 11 березня о 10.00 на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України статей 96-1, 96-1 Кримінального кодексу України. Про це розповідає пресслужба КСУ.
Суб’єкт права на конституційне подання звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають низці приписів Конституції України, оспорювані статті Кримінального кодексу України (далі – Кодекс), якими передбачене застосування спеціальної конфіскації.
Автори клопотання вважають, що оскаржувані статті Кодексу є неконституційними, оскільки спеціальна конфіскація дублює покарання у вигляді конфіскації майна, порушує принцип пропорційності, принцип індивідуалізації відповідальності та презумпцію невинуватості, позбавляє права приватної власності.
Також Велика палата Конституційного Суду України 11 березня о 10.20 на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України пункту 6 частини першої статті 4, частини третьої статті 11 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 5 лютого 2015 року № 157–VIII зі змінами (далі – Закон).
Оспорювані приписи Закону встановлюють, що добровільне об’єднання територіальних громад здійснюється відповідно до перспективних планів формування територій громад, затвердження яких належить до повноважень Кабінету Міністрів України.
Народні депутати вважають, що оспорювані приписи Закону не відповідають низці статей Конституції України, оскільки «наявність законодавчо встановленого механізму об’єднання територіальних громад суперечить ідеології добровільного об’єднання територіальних громад та призводить до звуження конституційного права жителів громади на таке добровільне об’єднання».
Раніше ми повідомляли, що КСУ розгляне справу за конституційною скаргою АТ «Державний ощадний банк України».
Крім того, у справі щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 105 Конституції України в аспекті можливості притягнення Президента до адміністративної відповідальності КСУ перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.