Ножі, набої та балончики: українці намагалися пронести до органів Феміди тисячі заборонених предметів

18:40, 7 июля 2021
Загальна кількість заборонених предметів, з якими українці йшли до судових установ, сягнула 63 тисяч.
Ножі, набої та балончики: українці намагалися пронести до органів Феміди тисячі заборонених предметів
Джерело фото: ССО
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У червні 2021 року до органів та установ системи правосуддя України відвідувачі намагалися пронести 11 064 заборонених предметів, що майже на півтори тисячі більше, ніж у травні цього року (9 649 одиниць). Про це повідомляє пресцентр Служби судової охорони.

Загалом за шість місяців 2021 року загальна кількість заборонених предметів, з якими громадяни намагались пройти до судових установ, складає 63 406 одиниць.

Так, у червні найбільше заборонених предметів попереджено до пронесення в органи й установи судової влади Дніпропетровської області – 2 598 одиниць (з початку року – 15 506 одиниць), Харківської області  – 2 575 одиниць (з початку року –  15 025 одиниць), міста Києва та Київської області – 1 593 одиниці (з початку року – 8 111 одиниць),  Одеської області – 758 одиниць (з початку року – 4 048 одиниць) та Запорізької області – 679 одиниць (з початку року – 3 952 одиниці).

Більшість заборонених предметів, з якими відвідувачі намагалися пройти у червні до судових установ, становлять: ножі – 4 100 одиниць, набої – 2 969 одиниць, балончики, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії, – 2 124 одиниці, пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, – 567 одиниць.

Також у червні співробітники Служби судової охорони не допустили пронесення до органів судової влади 70 одиниць електрошокових пристроїв, 21 одиницю пневматичної та газової зброї, 19 одиниць вогнепальної та 29 одиниць травматичної зброї. Були і спроби зайти в суди з металевими та дерев’яними палицями й битами (9 одиниць), ножицями та викрутками (1 129 одиниць), фаєрами та іншими піротехнічними засобами (4 одиниці) тощо. Одного відвідувача суду затримали та передали працівникам Національної поліції України з виявленими в нього речовинами, зовні схожими на наркотичні.

Найменше заборонених предметів намагались занести в органи й установи судової влади в Хмельницькій, Чернівецькій, Волинській, Херсонській та Закарпатській областях. Так, на Поділлі та Буковині було зафіксовано по 20 спроб пронесення заборонених предметів до органів та установ судової влади, на Херсонщині – 36, на Волині – 37, на Закарпатті  – 68 спроб.

Служба судової охорони вкотре нагадує відвідувачам судових установ, що до приміщень органів та установ системи правосуддя забороняється пропускати осіб із боєприпасами, вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, наркотичними, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, з колючо-ріжучими предметами.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Машівський райсуд Полтавської області перейшов під захист Служби судової охорони.

Додамо, що Мостиський райсуд Львівської області перейшов під захист Служби судової охорони.

Також під захист ССО перейшли ще дві судові установи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Володимир Погребняк
    Володимир Погребняк
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Богацька
    Наталія Богацька
    голова Південно-західного апеляційного господарського суду
  • Тетяна Кудрявцева
    Тетяна Кудрявцева
    суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська