ДСА під час розробки нових функціоналів ЄСІТС враховуватиме важливий аспект

10:41, 9 ноября 2021
Враховуватиметься вплив на ефективність опрацювання документів у судах.
ДСА під час розробки нових функціоналів ЄСІТС враховуватиме важливий аспект
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Представлено та обговорено результати аналізу бізнес-процесів судів, виконаного в рамках реалізації Програми USAID «Справедливість для всіх» на замовлення Державної судової адміністрації України. Про це повідомляє офіційний сайт ДСА.

Аналіз проводився з січня по серпень 2021 року і мав на меті сформувати карти існуючих процесів у судах, визначити зайві ланки або прогалини й зони для вдосконалення, щоб зрозуміти, де є доречним впровадження автоматизованих систем задля зменшення завантаженості працівників апарату і суддів. За результатами досліджень стане  можливим оптимізувати судові процедури і покращити доступ громадян до правосуддя через скорочення часу на проходження та вирішення їхніх справ судами.

«Основною проблемою, як з’ясувалося в процесі дослідження, є перевантаженість судів роботою із вхідною кореспонденцією – даний процес забирає найбільше часу (близько 80 %) і відповідно фінансові витрати на таку роботу (70-80 %). Це пов’язано з тим, що через недостатнє організаційно-технічне забезпечення у судах здебільшого відсутній повноцінний електронний документообіг.

Серед можливих заходів поліпшення роботи судів експертами пропонується автоматизація рутинних процесів й покращення електронного документообігу. Такий підхід дозволить скоротити у часі етапи опрацювання документів від моменту їхнього отримання судом до початку розгляду справи. Враховуючи тенденцію надходження документів через систему «Електронний суд», яка спостерігається в судах першої інстанції протягом останніх кількох років, за підрахунками експертів, до 2027 року частка надходжень до судів, поданих в електронній формі позовів, може зрости до 71 %, тож суди мають бути до цього готовими.

Наступним кроком народні депутати України, які були присутніми на цьому заході, запропонували утворити робочу групу, до  складу якої увійдуть представники ДСА України, судів, органів суддівського врядування і самоврядування, члени Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та експерти для формування дорожньої карти із впровадження змін у бізнес-процеси судів, щоб вони могли працювати ефективніше, а громадяни отримувати безперешкодний доступ до своєчасно наданих судових послуг.

В обговоренні результатів аналізу бізнес-процесів судів та підготовки рекомендацій щодо їхнього вдосконалення взяли участь члени Ради суддів України, народні депутати України, судді апеляційних загальних судів, представники ДСА України та територіальних управлінь ДСА України, апеляційних загальних судів.

Раніше ми розповідали, з якими проблемами стикається впровадження електронного правосуддя в Україні. Детальніше дивіться в сюжеті «Право ТВ».

Також заступник голови Державної судової адміністрації Сергій Чорнуцький в інтерв’ю «Право ТВ» зазначав, чи вистачить коштів на подальший розвиток ЄСІТС в Україні.

Крім того, ДСА роз’яснила окремі питання роботи юридичних осіб в ЄСІТС.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду