Конституційність окремих положень Податкового кодексу: КСУ перейшов до закритої частини для ухвалення рішення

15:10, 10 ноября 2021
Автор клопотання стверджує, що передбачені оспорюваними положеннями Кодексу штрафні санкції, що застосовуються до випадків несвоєчасної реєстрації податкових накладних, є явно надмірними та порушують принцип верховенства права.
Конституційність окремих положень Податкового кодексу: КСУ перейшов до закритої частини для ухвалення рішення
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Відбулася відкрита частина пленарного засідання у справі щодо конституційності окремих положень Податкового кодексу України, Суд перейшов до закритої частини для ухвалення рішення. Про це інформує пресслужба КСУ.

Сьогодні, 10 листопада, Другий сенат КСУ на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Представництва «АНДРІТЗ ГАЙДРО ГмбХ» щодо відповідності Конституції України положенням пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України (Кодекс).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі - суддя Василь Лемак виклав зміст конституційної скарги та підстави для відкриття провадження.

Було зазначено, що Представництво звернулося до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути питання щодо відповідності частині першій статті 8, частині четвертій статті 41, частині першій статті 62 Конституції України оспорюваних положень Кодексу зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України» від 9 листопада 2017 року № 2198–VIII, якими, зокрема, визначено розмір штрафів за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Автор клопотання стверджує, що передбачені оспорюваними положеннями Кодексу штрафні санкції, що застосовуються до випадків несвоєчасної реєстрації податкових накладних, є явно надмірними та порушують принцип верховенства права, зокрема, такі його складові, як справедливість, пропорційність та співмірність.

Також, на думку Представництва, непропорційними штрафними санкціями порушується конституційне право на власність, а оспорювані положення є проявом втручання, на його думку, в мирне володіння власним майном.

Суддя-доповідач повідомив, що з метою забезпечення повного й об’єктивного розгляду справи було направлено запити, зокрема, до Правового департаменту Секретаріату КСУ, Верховної Ради України, Національної академії правових наук України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Ужгородського національного університету, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Університету державної фіскальної служби України, а також національного радника з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Після дослідження матеріалів справи на відкритій частині пленарного засідання Суд перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Нагадаємо, КСУ визнав неконституційним припис закону щодо передавання гуртожитків у власність тергромад без згоди його власника за рішенням суду.

Підписуйтесь на наш telegram-канал  t.me/sudua та на Youtube Право ТВщоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Людмила Бившева
    Людмила Бившева
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Валерій Лашевич
    Валерій Лашевич
    суддя Київського апеляційного суду
  • Расім Бабанли
    Расім Бабанли
    перший заступник керівника апарату Верховного Суду
  • Тетяна Варварська
    Тетяна Варварська
    заступник директора Національного антикорупційного бюро України