Ножі, набої та балончики: українці намагалися пронести до органів Феміди тисячі заборонених предметів

16:50, 10 января 2022
Загальна кількість заборонених предметів, з якими українці йшли до судових установ, сягнула 131 тисячі.
Ножі, набої та балончики: українці намагалися пронести до органів Феміди тисячі заборонених предметів
Джерело фото: Служба судової охорони
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У 2021 році співробітники Служби судової охорони попередили пронесення до 590 органів та установ судової влади України, які перебувають під захистом судових охоронців, понад 131,1 тис. заборонених предметів. Про це повідомляє пресслужба ССО.

«Це майже удвічі більше, ніж було зафіксовано 2020 року (62,8 тис. заборонених предметів)», — додали у відомстві.

Протягом всього 2021 року лідерами цього антирейтингу були такі області: Дніпропетровська, Харківська, Київська, Одеська та Запорізька.

Так, минулого року найбільше заборонених предметів попереджено до пронесення в органи й установи судової влади Дніпропетровської – 33 580 од., Харківської областей – 30 532 од., міста Києва та Київської області – 19 935 од., Одеської – 8 487 од. та Запорізької областей – 8 484 од.

Більшість заборонених предметів, з якими в минулому році відвідувачі намагалися пройти до судових установ, становлять ножі – 48 470 од., набої – 35 626 од., балончики, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії, – 27 432 од., пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, – 7 036 од.

Також у 2021 році судові охоронці не допустили пронесення до органів Феміди 841 од. електрошокових пристроїв, 211 од. вогнепальної та 487 од. травматичної зброї, 297 од. пневматичної та газової зброї. Були і спроби зайти в суди з металевими та дерев’яними палицями й битами (172 од.), ножицями та викрутками (13 134 од), фаєрами та іншими піротехнічними засобами (117 од.) тощо.

32 відвідувачі суду, які намагалися пройти до судових установ із речовинами, схожими на наркотичні, та ще 56 осіб, які не мали дозвільних документів на носіння і зберігання зброї, було «затримано й передано працівникам Нацполіції.

Найбільш законослухняними у 2021 році областями України в цьому рейтингу є Хмельницька, Чернівецька, Херсонська, Волинська та Івано-Франківська. Так, на Поділлі було зафіксовано 211 спроб пронесення заборонених предметів до органів та установ судової влади, на Буковині – 456, Херсонщині – 538, Волині – 563, а на Прикарпатті – 627», — йдеться у повідомленні.

«Служба судової охорони вкотре нагадує всім відвідувачам судових установ, що до приміщень органів та установ системи правосуддя забороняється пропускати осіб із боєприпасами, вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, наркотичними, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, з колючо-ріжучими предметами.

Не варто приносити до приміщень судів та органів системи правосуддя речі підвищеної небезпеки. Завчасно враховуйте це під час відвідування судових установ», — резюмували у ССО.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ССО взяла під свій захист ще дві судові установи.

Також Борзнянський райсуд Чернігівської області перейшов під захист Служби судової охорони.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Володимир Бондарчук
    Володимир Бондарчук
    суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
  • Ілля Марущак
    Ілля Марущак
    суддя Господарського суду Чернівецької області