У діяльність яких суддів у 2021 році втручалися найчастіше: аналітика ВРП

14:17, 8 февраля 2022
Вказана кількість повідомлень на 19 % менша, ніж у 2020 році.
У діяльність яких суддів у 2021 році втручалися найчастіше: аналітика ВРП
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У ВРП розповідають, що за минулий рік до Вищої ради правосуддя надійшло 275 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, про вчинення дій, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Про це йдеться у Інформаційно-аналітичному звіті про діяльність Ради у минулому році. Вказана кількість повідомлень на 19 % менша, ніж у 2020 році.

«Зокрема 242 повідомлення надійшло від суддів місцевих судів, 27 повідомлень – від суддів апеляційних судів, 6 повідомлень – від суддів Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду.

Відповідно до проведеного аналізу кількість повідомлень про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя у регіональному розрізі виглядає таким чином. Найбільше повідомлень надійшло із судів, розташованих у Києві та Київській області (58). На другому місці за кількістю надісланих звернень – суди Дніпра та Дніпропетровської області (33), на третьому – суди Харкова та Харківської області (32). Найменше таких повідомлень надійшло до Вищої ради правосуддя від суддів Чернівецької, Тернопільської та Кіровоградської областей.

За повідомленням суддів переважно в діяльність щодо здійснення правосуддя втручаються громадяни та  громадські об’єднання, засоби масової інформації (194). Також серед суб’єктів втручань були вказані правоохоронні органи, адвокати та представники, народні депутати України, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, судді та працівники суду.

Минулого року найпоширенішою підставою повідомлення ВРП про втручання було здійснення психологічного тиску на суддю (надсилання звернень, скарг, публікація і поширення недостовірної інформації, образи та погрози в залі суду тощо) (247).

Вища рада правосуддя за 2021 рік розглянула 334 повідомлення про втручання (з врахуванням тих, які надійшли раніше). Щодо 114 повідомлень прийнято рішення про вжиття заходів реагування (34%). Щодо 220 повідомлень суддів ухвалено рішення про затвердження висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя», - розповідають у Вищій раді правосуддя.

Крім того, наголошують, що стаття 129 Конституції України передбачає, що суддя у здійсненні правосуддя є незалежним, а стаття 376 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за втручання у здійснення правосуддя.

Згідно із статтею 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» ВРП з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя веде і оприлюднює на своєму офіційному вебсайті реєстр повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, проводить перевірку таких повідомлень, оприлюднює результати та ухвалює відповідні рішення. Цим Законом передбачено, що ВРП вносить до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів або підриває авторитет правосуддя.

Також «Судово-юридична газета» писала, що ВРП погодила перерозподіл коштів для задоволення першочергових потреб судів.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у FacebookViber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва