6 червня 2022 року Львівський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу на рішення Личаківського районного суду міста Львова від 8 грудня 2021 року про поділ майна подружжя. Про це повідомляє Львівський апеляційний суд.
«Відповідно до матеріалів справи, подружжя перебувало у шлюбі з 21 липня 2007 року до 6 листопада 2020 року. За час шлюбу, а саме 12 січня 2019 року дружина продала чоловікові автомобіль марки "RENAULT" моделі "MEGANE", який був зареєстрований за нею з 18 серпня 2017 року згідно договору купівлі-продажу. За домовленістю сторін вартість транспортного засобу становила 203 600 гривень.
Згодом, на підставі договору купівлі-продажу від 27.06.2020 року, чоловік відчужив вказаний автомобіль іншій особі. За домовленістю сторін вартість транспортного засобу на момент продажу становила 147 098, 21 гривень. Відтак, колишня дружина звернулася до суду з позовом відносно чоловіка про стягнення в порядку поділу спільного сумісного майна подружжя, компенсації 1/2 частки від вартості проданого автомобіля у сумі 73549,10 гривень.
Рішенням Личаківського районного суду міста Львова від 8 грудня 2021 року позов було задоволено та ухвалено стягнути із колишнього чоловіка в порядку поділу спільного сумісного майна подружжя компенсацію вартості частини автомобіля та судовий збір. Проте на рішення суду чоловік подав апеляційну скаргу.
Під час розгляду справи в суді апеляційної інстанції, захисник апелянта просив скасувати рішення Личаківського районного суду міста Львова та ухвалити нове. Оскільки, за загальним правилом власник може самостійно розпоряджається своїм майном.
Заслухавши доводи учасників процесу та дослідивши матеріали справи, колегія суддів судової палати із розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду постановила: скасувати рішення Личаківського районного суду міста Львова, ухватити нове, яким у задоволенні позову дружини про стягнення з чоловіка в її користь, в порядку поділу спільного (сумісного) майна – відмовити. Стягнути з неї в користь апелянта сплачений судовий збір у сумі 1362 грн», - йдеться у повідомленні.
Також ми розповідали, що необхідно знати при укладанні договору купівлі-продажу в нотаріуса під час війни.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.