Наклеп чи свобода висловлювань: ЄСПЛ розібрався у справі українського судді проти газети

11:01, 25 апреля 2019
ЄСПЛ констатував порушення ч. 1 ст. 6 і порушення ст. 10 Конвенції щодо частини висловлювань та ілюстрації у статтях газети.
Наклеп чи свобода висловлювань: ЄСПЛ розібрався у справі українського судді проти газети
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Український суддя ініціював провадження проти редакції газети «Гривна», яка опублікувала дві статті, присвячені тому, що у ВР затягували довічне призначення судді після обвинувачень в корупції, передає портал ECHR: Ukrainian Aspect.

Перша стаття висвітлювала парламентські дебати щодо звинувачень у посадовому злочині. Друга повідомляла про позов за наклеп, який суддя подав у зв’язку з першою статтею. Суди стали на бік колеги, констатувавши, що оприлюднені статті не були інформативними, але образливими і шкідливими для репутації судді. Рішення судів були підтверджені по апеляції і компанія-заявник повинна була виплатити еквівалент 148 євро (EUR) судових витрат за першу статтю та 7450 євро відшкодування у зв’язку з другою статтею.

Під час розгляду справи щодо першої публікації у касації, Верховний Суд передав справу на розгляд в інший регіон на підставі клопотання редакції про упередженість судді першої інстанції.

Посилаючись на ч. 1 ст. 6 (Право на справедливий судовий розгляд) Конвенції редакція поскаржилася до ЄСПЛ на неупередженість судді. Також заявник посилався на порушення статті 10 (Свобода вираження поглядів) щодо рішень національних судів, які притягували редакцію до відповідальності за наклеп.

ЄСПЛ констатував порушення ч. 1 ст. 6 і порушення ст. 10 Конвенції щодо частини висловлювань та ілюстрації у статтях газети, присудивши 4 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Редакція газети «Гривна» проти України» (№41214/08 та 49440/08)  можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» публікувала дванадцятий огляд судової практики ЄСПЛ.

Також ми розглядали основні тези Конвенції про статус біженця.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду