Сумський підприємець відсудив понад півмільйона гривень заборгованості: подробиці

19:20, 14 августа 2019
Між двома підприємствами уклали договір: товариство зобов’язалось прийняти товар і оплатити його.
Сумський підприємець відсудив понад півмільйона гривень заборгованості: подробиці

Позивач одного з агротовариств звернувся до Господарського суду Сумської області з позовною заявою: він просив стягнути з відповідача іншого товариства 686 тис. грн заборгованості за неналежне виконання умов договору поставки, а також судові витрати, пов’язані з розглядом справи. Про це повідомляє прес-служба суду.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані суду докази, суд встановив наступне: між підприємствами було укладено договір поставки. Постачальник зобов'язався передати у власність покупця продукцію виробничо-технічного призначення, а покупець зобов'язався прийняти та оплатити вчасно товар.

З боку відповідача товар був отриманий уповноваженою особою, однак відповідач не здійснив належним чином оплату отриманого за даним договором товару, як це передбачено умовами укладеного між сторонами договору.

Матеріалами справи підтверджено: відповідач визнав, що товар отримав, та усвідомлює порушення термінів та умов проведення розрахунків за договором.

Таким чином, на підставі встановлених фактів, суд вважає вимоги позивача в частині стягнення з відповідача 399 тис. грн  заборгованості за поставлений товар, правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог в частині стягнення з відповідача на користь позивача сум пені, штрафу, інфляційних збитків та 48% річних, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Позивач заявив до стягнення з відповідача 8 тис. грн пені, 79 тис. грн штрафу, 107 тис. грн  48% річних, 19 тис. грн  інфляційних нарахувань.

Перевіривши розрахунки позивача, в тому числі періоди нарахувань, розмір простроченого платежу, суд задовольнив позовні вимоги в цій частині.  Розглянувши клопотання представника відповідача про зменшення нарахованих до стягнення сум штрафних санкцій, суд зазначає наступне.

Якщо порушення зобов'язання не завдало збитків іншим учасникам господарських відносин, суд може з урахуванням інтересів боржника зменшити розмір належних до сплати штрафних санкцій.

Частиною 3   ст. 551 ЦК України встановлено, що розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.

Дослідивши зміст поданого клопотання про зменшення штрафних санкцій, з’ясувавши дійсні обставини, які призвели до виникнення даного спору, суд клопотання представника відповідача про зменшення нарахованих сум штрафних санкцій, викладене у відзиві на позовну заяву, залишає без задоволення, оскільки представником не наведено виняткових обставин, за наявності яких суд міг би зменшити нараховані до стягнення позивачем суми пені та штрафу, а також не надано доказів на підтвердження викладених у клопотанні фактів, в тому числі і щодо тяжкого фінансового становища відповідача.

Так, суд вирішив позов задовольнити повністю.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла про граничні строки застосування штрафів до платників податків: постанова ВС.

Крім того, ми писали про те, що киянам нагадали про податок на елітні авто.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Конкурс до місцевих судів: як Рада суддів та ВККС спробували домовитись
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Владимир Байталюк
  Владимир Байталюк
  судья Хозяйственного суда Черновицкой области
 • Марина Бояринцева
  Марина Бояринцева
  судья Окружного административного суда Киева
 • Андрей Леванчук
  Андрей Леванчук
  судья Высшего специализированного суда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел
 • Павел Лысенко
  Павел Лысенко
  судья Апелляционного суда Николаевской области
 • Артем Сытник
  Артем Сытник
  директор Национального антикоррупционного бюро Украины