Суд встановив факт належності документів, що дає можливість розпоряджатися своїм майном

16:40, 4 октября 2019
Жінка звернулася до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.
Суд встановив факт належності документів, що дає можливість розпоряджатися своїм майном

Суд встановив юридичний факт належності особі правовстановлюючого документа, а саме те, що свідоцтво про право на спадщину на частину будинку з відповідною частиною надвірних споруд та Державний акт на право власності на земельну ділянку дійсно належить заявнику. Про це повідомляє прес-служба Соснівського районного суду Черкас.

Як вказано у рішенні суду, жінка звернулася до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, посилаючись на те, що в паспорті громадянина України її ім’я вказане «Ларіса», натомість в її правовстановлюючих документах, а саме: в свідоцтві про право на спадщину на частину будинку з відповідною частиною надвірних споруд та Державному акті на право власності на земельну ділянку її ім’я зазначено як «Лариса».

У зв’язку з вказаними розбіжностями в написанні її імені в паспорті та правовстановлюючих документах, які були виявлені під час звернення до нотаріуса, у неї виникають труднощі щодо нотаріального оформлення правочинів стосовно належного їй вказаного майна.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що прізвище та по батькові заявника повністю збігаються, але існує розбіжність лише в написанні однієї букви імені: «Ларіса» — «Лариса».

За таких обставин, суд вважав за можливе встановити юридичний факт належності правовстановлюючих документів, що в свою чергу надасть можливість заявнику реалізувати своє право розпоряджатися належним їй нерухомим майном.

Наразі рішення не набрало законної сили, воно може бути оскаржено в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, як оформити свої права на отриману у спадок земельну ділянку, якщо їй не присвоєно кадастровий номер.

Крім того, на Хмельниччині брати боролися за материн спадок. Суд встановив, що жінка могла підписати заповіт і зрозуміти його зміст.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Міністр юстиції Денис Малюська про майбутнє приватних виконавців
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрей Овсиенко
  Андрей Овсиенко
  член Высшего совета правосудия
 • Светлана Старовойтова
  Светлана Старовойтова
  судья Днепровского районного суда Киева
 • Лариса Бородина
  Лариса Бородина
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда