14-річний хлопець подав до суду на своїх батьків щодо стягнення аліментів: що відомо

19:02, 7 октября 2019
Дитина просила суд стягнути з обох батьків на свою користь аліменти.
14-річний хлопець подав до суду на своїх батьків щодо стягнення аліментів: що відомо

Сімейний  кодекс України передбачає право дитини, яка досягла 14 років, безпосередньо звернутись до суду за захистом свого права або інтересу.

Користуючись таким правом, 14-річний житель міста Тростянець, батьки якого розлучились і який проживав останні роки постійно з бабусею, звернувся до Тростянецького районного суду Сумської області з позовом, в якому просив стягнути з обох батьків на свою користь аліменти. Про це повідомляє прес-служба суду.

Зокрема, дитина просила суд стягнути на свою користь аліменти з матері у мінімальному розмірі, визначеному законом (50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку), а також просив припинити перерахування аліментів, уже стягнутих у 2007 році рішенням суду з батька, які сплачувались матері на утримання дитини. Хлопець просив суд стягувати аліменти з батька  безпосередньо на його користь, оскільки вважав, що мати неналежно, не в його інтересах ними розпоряджається.

У період розгляду судом справи хлопець досяг 15 років, закінчив 9 класів школи, вступив до училища у Харкові, де наразі і проживає у гуртожитку.

Суд, всебічно розглянувши справу, заслухавши пояснення всіх учасників справи (дитини, матері, батька, бабусі), свідків, дослідивши всі подані сторонами докази, 1 жовтня 2019 року ухвалив рішення, яким позов задовольнив повністю.

При вирішенні справи суд керувався положеннями статті 179 Сімейного кодексу України, яка передбачає, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання. Неповнолітня дитина має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до Цивільного кодексу України.

З рішенням суду, яке набере законної сили через 30 днів, можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що рішення суду про стягнення аліментів підлягає виконанню на території іншої країни після його визнання.

Також ми писали про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Коли об’єднають державні реєстри та скільки коштуватиме їх оновлення
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ирина Антипова
  Ирина Антипова
  судья Соломенского районного суда Киева
 • Иван Бандура
  Иван Бандура
  судья Святошинского районного суда Киева
 • Виктор Гончарук
  Виктор Гончарук
  судья Днепровского районного суда Киева
 • Виталий Попов
  Виталий Попов
  судья Херсонского окружного административного суда
 • Александр Беспалов
  Александр Беспалов
  судья Шестого апелляционного административного суда