Перерахунок пенсій прокурорів: рішення ВП ВС

17:59, 29 ноября 2019
Пенсіонер органів прокуратури звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати неправомірними дії прокуратури щодо відмови у видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії.
Перерахунок пенсій прокурорів: рішення ВП ВС
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У січні 2018 року пенсіонер органів прокуратури звернувся до суду з позовом до прокуратури, у якому просив визнати неправомірними дії цього органу щодо відмови у видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії та зобов’язати відповідача видати таку довідку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівникам прокуратури» станом на 1 вересня 2017 року. Про це йдеться на офіційному сайті ВС.

Рішенням від 16 квітня 2018 року, ухваленим за результатами розгляду зразкової справи, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в задоволенні позову відмовив, а Велика Палата Верховного Суду залишила це рішення без змін, виходячи з таких міркувань.

На час прийняття постанови №657, з якою позивач пов’язує виникнення у нього права на перерахунок пенсії, а також на час його звернення до органу прокуратури із заявою про видачу довідки про заробітну плату з метою її пред’явлення до органу ПФУ для перерахунку пенсії частини 13 та 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», які визначали право на перерахунок пенсії працівникам прокуратури, втратили чинність, а визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури віднесено до повноважень Кабінету міністрів України. При цьому уряд України відповідний нормативно-правовий акт не прийняв і умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не визначив.

На час звернення позивача із заявою про видачу довідки про заробітну плату положення нормативно-правових актів, якими затверджувалась форма такої довідки та визначався порядок її заповнення, втратили чинність, а іншого нормативного-правового акта, який би регламентував підстави, форму, зміст, механізм та суб’єкта видачі відповідної довідки, немає.

Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що за таких обставин, а також ураховуючи відсутність правових підстав для перерахунку пенсії позивача, у відповідача не було підстав для видачі позивачу відповідної довідки, у зв’язку із чим відмова в її видачі з одночасним роз’ясненням при цьому суті змін до пенсійного законодавства України не порушила прав та законних інтересів позивача.

Із повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 23 жовтня 2019 року у справі №825/506/18 (провадження №11-577заі18) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала постанову ВС щодо підстав для визнання заповіту недійсним

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду