Після звільнення із державної залізничної компанії Слободан Лазаревич подав проти неї позов щодо виплати компенсації при звільненні, премії, дотації на харчування та пенсійних внесків. Про це повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».
Суд першої інстанції задовольнив його позов в частині виплати компенсації, але відхилив інші вимоги через скрутне фінансове становище державної компанії.
Оскарження в апеляції та касації не мало успіху. Тоді пан Лазаревич оскаржив рішення судів до Конституційного суду, стверджуючи, що національне законодавство чітко передбачає, що співробітники мають право на певні пільги, пов’язані з роботою, а також що рішення у його справі суперечили останній практиці національних судів. Проте Конституційний суд відхилив його апеляцію як явно необґрунтовану.
Тоді пан Лазаревич звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він стверджував, що рішення у його справі були несправедливими, оскільки вони суперечили національному законодавству та прецедентному праву найвищих судів.
Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 6§1 Конвенції.
З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Лазаревич проти Боснії і Герцеговини» (заява №29422/17) можна ознайомитися за посиланням.
Раніше «Судово-юридична газета» писала про рішення ЄСПЛ щодо того, коли показання свідка на досудовому слідстві мають більшу вагу, ніж свідчення в суді.
Крім того, Верховний Суд оприлюднив сорок п’ятий огляд практики Європейського суду з прав людини.
Додамо, ЄСПЛ роз’яснив, коли можна конфіскувати судно, орендоване браконьєрами.