Невиконання судового рішення обійшлось державі у €20 000: рішення ЄСПЛ

17:35, 20 марта 2020
Позивач вимагав від муніципалітету відновлення справи про експропріацію, для того щоб отримати суми компенсації, визначені апеляційним судом.
Невиконання судового рішення обійшлось державі у €20 000: рішення ЄСПЛ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Громадянин Греції Ніколаос Властаріс володів земельною ділянкою із сімейним будинком, садом та технічними приміщеннями, розташованими на території муніципалітету. Рада останнього ухвалила рішення створити зелену зону. Про це повідомляє інформаційний ресурс ECHR. Ukrainian Aspect.

Місцевий орган планування визначив чотирнадцять власників сусідніх об’єктів, які, окрім муніципалітету, повинні були виплатити компенсацію Властарісу. Остаточний розмір компенсації у розмірі близько 1,3 млн євро встановив апеляційний суд Афін, з яких 799 тис. євро мали виплатити власники сусідніх ділянок, решту – муніципалітет.

Але компенсація так і не була виплачена протягом визначеного періоду і, як наслідок, експропріація повинна була вважатися такою, що автоматично втратила чинність.

Властаріс вимагав від муніципалітету відновлення справи про експропріацію, для того щоб він міг отримати суми компенсації, визначені апеляційним судом. Але його запит був відхилений.

Згодом він подав декілька скарг на невиплату компенсації.

Посилаючись на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився до ЄСПЛ на те, що не отримав компенсації за експропріацію своєї землі, незважаючи на те, що сума, яку він повинен був отримати, була визначена судом.

У Страсбурзі констатували порушення конвенційних гарантій, засвідчили обов’язок держави відновити права власності пана Властаріса на земельну ділянку. У разі неможливості Греція має виплатити 620 тис. євро відшкодування матеріальної шкоди.

Також ЄСПЛ присудив 20 тис. євро як компенсацію моральної шкоди.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Властаріс проти Греції» (№ 43543/14) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що Україна увійшла до топ-3 за кількістю скарг в’язнів до ЄСПЛ.

Також ми писали про практику ЄСПЛ щодо витребування персональних даних операторами мобільного зв’язку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде