ЄСПЛ визначив, що не є перешкодою для депортації іноземця з Європи

16:47, 15 июля 2020
Ні тривале приживання, ні родина не є перешкодою для висилки іноземця з Європи.
ЄСПЛ визначив, що не є перешкодою для депортації іноземця з Європи
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Навіть якщо іноземець народився та усе своє життя прожив у Європі разом із родиною, це не буде перешкодою для його висилки з країни та наступної заборони в’їзду. Також немає порушення права людини на повагу до сімейного життя. Про це повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Таку позицію висловив Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Азеркане проти Нідерландів» (заява № 3138/16).

Громадянин Марокко Халід Азеркане, який народився у 1993 році і все життя проживав у Нідерландах, мав родину (батьки, брати і сестри або мали громадянство Нідерландів, або право на проживання в цій країні)і  втратив посвідку на проживання.

Точніше, заступник міністра безпеки та правосуддя у 2013 році відкликав посвідку на проживання Азеркане та наклав заборону на в’їзд у країну протягом десяти років, визнавши його загрозою для громадського порядку та безпеки у зв’язку з серією обвинувальних вироків за напади, крадіжки, домашнє насильство та озброєне пограбування.

Чиновник визнав, що Халід мав певний рівень сімейного життя з батьками в Нідерландах, але вважав, що він також мав зв’язки з Марокко, звідки були родом його батьки, що він бував у країні, його сім’я проживала там.

Таке рішення Азеркане безуспішно оскаржував у національних судах. І навіть після остаточної постанови у 2015 році він не змінив своєї антисоціальної поведінки, отримавши ще два засудження за незаконне володіння вогнепальною зброєю.

Водночас протягом періоду з 2014 до 2018 року органи влади Нідерландів безуспішно намагалася отримати проїзний документ для Азеркане в консульстві Марокко в Роттердамі, і, згідно з останньою доступною інформацію, такий документ  так і не був виданий.

Тим часом Азеркане звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на рішення про скасування його посвідки на проживання та заборону в’їзду, стверджуючи, що він залежав від своїх батьків, які проживали в Нідерландах. Також він посилався на те, що в нього майже не існувало зв’язків із Марокко.

Але суд у Страсбурзі не побачив порушення конвенційних гарантій у разі висилки заявника та виконання заборони в’їзду.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Азеркане проти Нідерландів» (заява № 3138/16) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що ВС роз’яснив, за яких умов рішення ЄСПЛ вважається повністю виконаним.

Додамо, що ЄСПЛ роз’яснив підстави для звільнення злочинця від покарання.

Також ЄСПЛ нагадав про особливу роль інституту адвокатури.

А ще ЄСПЛ з’ясував, де межа між захистом та наклепом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде