Заходи, застосовані до учасників так званого несанкціонованого мітингу, не відповідали суспільному інтересу, а відтак і не були необхідними в демократичному суспільстві. До такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у справі «Котлярський та інші проти Росії» (всього 14 заяв), повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».
У грудні 2011 року в Москві пройшли акції протесту проти фальсифікації виборів до Державної думи РФ. Оскільки мітинг не був санкціонований владою, правоохоронні органи затримали ряд учасників. Суди, розглядаючи матеріали правоохоронців відправили деяких затриманих під адміністративний арешт, іншим призначали штрафи.
18 громадян звернулися до Європейського суду з прав людини зі скаргою на неадекватні заходи, вжиті проти них як учасників мирного зібрання. А саме на арешт з подальшим адміністративним покаранням. Також заявники скаржилися на тісноту, відсутність спальних місць і обмежений доступ до туалету у відділеннях поліції.
Вивчивши всі представлені матеріали, а також беручи до уваги свою прецедентну практику з даного питання, ЄСПЛ констатував порушення ст. 11 (Свобода зібрань та об’єднання) Конвенції стосовно всіх заявників. Також, виходячи з конкретних обставин кожної заяви, суд встановив щодо окремих заявників порушення ст. 3 (Заборона катування), ст. 5 (Право на свободу та особисту недоторканність) і 6 (Право на справедливий суд) Конвенції.
Справедлива сатисфакція була присуджена судом в межах від 5 до 10 тис. євро на загальну суму 97,5 тис. євро.
Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що ЄСПЛ висловився щодо умов розкриття журналістського джерела для розслідування злочину.
Додамо, що ЄСПЛ постановив рішення у справі про затримання без дозволу суду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.