Кваліфікація дій обвинуваченого за вчинення розбою та заволодіння чужим майном: практика ККС ВС

10:13, 9 августа 2021
ККС ВС звернув увагу на важливі проблеми кримінального права.
Кваліфікація дій обвинуваченого за вчинення розбою та заволодіння чужим майном: практика ККС ВС
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Верховний Суд оприлюднив огляд судової практики, у якому зібрано найактуальніші правові позиції з проблем кримінального та кримінального процесуального права, що містяться в постановах, ухвалених Касаційним кримінальним судом у складі Верховного Суду у червні 2021 року. Огляд з’явився на офіційному сайті ВС.

Зокрема, ККС ВС звернув увагу на такі проблеми кримінального права, як:

- кваліфікація дій обвинуваченого за ч. 3 ст. 187 КК України за вчинення розбою з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище у разі, якщо він здійснює опосередковане проникнення до житла, іншого приміщення чи сховища, до якого немає вільного доступу;

- застосування примусових заходів виховного характеру залежно від віку, якого досягнув обвинувачений під час постановлення ухвали про застосування цих примусових заходів;

- кваліфікація заволодіння чужим майном із погрозою застосування кишеньковим ножем, який потерпілий сприймав як холодну зброю, з використанням якої йому могли б бути спричинені тілесні ушкодження.

Окрім того, Касаційний кримінальний суд висловився з приводу таких питань кримінального процесуального права України:

- чи має процесуальні повноваження суд апеляційної інстанції за наявності відповідних підстав для постановлення ухвал, які не вирішують справи по суті, однак звертають увагу уповноважених органів на встановлені у кримінальному провадженні факти порушення закону, що потребують вжиття належних заходів реагування;

- чи може вважатися відсутність печатки у висновку експертизи істотним порушенням кримінального процесуального закону, що зумовлює визнання висновку експерта недопустимим доказом;

- чи можуть бути стягнуті в межах задоволення цивільного позову у кримінальному провадженні кошти, витрачені потерпілим на благодійність.

Упродовж червня 2021 року ККС ВС висловлював і інші, не менш цікаві правові позиції, які висвітлено в огляді судової практики.

Також огляд містить інформацію про кримінальні провадження, повернуте об’єднаною палатою на розгляд колегії Касаційного кримінального суду для прийняття рішення.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що боржник у виконавчому провадженні не може пред’явити позов про зняття арешту з майна: КЦС ВС назвав причину.

Крім того, Верховний Суд оприлюднив щомісячний огляд актуальної судової практики Касаційного цивільного суду за травень 2021 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Тетяна Кудрявцева
    Тетяна Кудрявцева
    суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
  • Володимир Погребняк
    Володимир Погребняк
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Богацька
    Наталія Богацька
    голова Південно-західного апеляційного господарського суду