Киянка відсудила моральну шкоду у прикордонників

17:32, 17 октября 2018
За рішенням суду киянці виплатять моральну шкоду через незаконну відмову у перетині кордону.
Киянка відсудила моральну шкоду у прикордонників
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Апеляційний суд Сумської області розглянув апеляційні скарги на рішення Зарічного районного суду м. Суми, яким з держави на користь жительки Києва стягнуто моральну та матеріальну шкоди за незаконну відмову Сумського прикордонного загону у перетині її родиною українсько-російського кордону.

Жінка разом з дитиною та матір’ю їхали до Москви. Вони завчасно придбали проїзні документи в обидва боки. Крім того, оскільки малолітню дитину за межі України жінка вивозила без батька, то вона заздалегідь потурбувалася про належне оформлення його нотаріально посвідченої згоди із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування дитини у цій країні. Згода також була перекладена українською мовою та посвідчена приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу.

Проте під час перетину державного кордону в пункті залізничного сполучення станції «онотоп» працівники Сумського прикордонного загону змусили жінку разом з дитиною залишити потяг, посилаючись на неналежне оформлення документів на дитину, а саме — відсутність на дозволі батька завірення дипломатичної установи України на території Росії. Жінка намагалася пояснити, що дії працівників прикордонної служби є неправомірними, а вимоги щодо оформлення дозволу не відповідають встановленим Правилам перетину державного кордону громадянами України.

Протягом п’яти годин працівники ДПС складали Рішення «Про відмову у перетині державного кордону України громадянину України, який не досяг 16-річного віку» та склали на жінку протокол про адміністративне правопорушення за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-10 КУпАП, а саме — злісну непокору законним вимогам військовослужбовців.

Жінка звернулася до суду з позовом, в якому просила відшкодувати завдані їй матеріальну і моральну шкоди. Рішенням Зарічного районного суду м. Суми на її користь з держави Україна було стягнуто майнову шкоду в сумі 3155,32 грн, 50000 грн в рахунок відшкодування моральної шкоди та понесені нею судові витрати — 5348, 62 грн. Законність рішення суду першої інстанції щодо компенсації вартості квитків, судових витрат та 50 000 гривень моральної шкоди підтвердив і Апеляційний суд Сумської області, який залишив його в цій частині без змін. Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала рішення ВС щодо виїзду дитини за кордон без згоди другого з батьків.

 

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Лариса Рогач
    Лариса Рогач
    голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
  • Віктор Валюх
    Віктор Валюх
    голова Волинського окружного адміністративного суду
  • Олена Білоконь
    Олена Білоконь
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді
  • Євген Синельников
    Євген Синельников
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді