НАЗК направило до суду протоколи стосовно екс-заступника міністра та прокурора

11:11, 5 ноября 2018
Загалом було складено 8 адмінпротоколів.
НАЗК направило до суду протоколи стосовно екс-заступника міністра та прокурора
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

НАЗК направило до суду вісім протоколів про адміністративні правопорушення. Серед них протоколи стосовно колишнього заступника міністра інфраструктури та прокурора за результатами перевірки поданих ними декларацій, передає прес-служба Агентства.

Екс-заступник міністра інфраструктури — керівник апарату Дмитро Роменський зазначив у декларації за 2015 рік завідомо недостовірні відомості про отриманий ним дохід у вигляді спадщини. Успадкувавши у 2015 році майно у вигляді автомобіля марки Ford Kuga 2011 року випуску та грошових вкладів, суб’єкт декларування вказав лише грошові вклади, врахувавши до їх загальної суми вартість успадкованого автомобіля, який на дату набуття у власність не було оцінено. Загалом встановлено декларування недостовірних відомостей на суму 319 172 гривні, що перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Прокурор прокуратури Харківської області Сергій Фокін у декларації за 2015 рік не вказав дохід, отриманий ним від продажу двох автомобілів: Skoda Fabia 2013 року випуску та Volkswagen Golf 2008 року випуску, на суму 288 315 гривень.

Крім того, Національне агентство направило до суду 6 протоколів за результатами здійснення контролю за своєчасністю подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані.

Встановлено, що прокурор Роменської місцевої прокуратури Сумської області не внесла інформацію до Єдиного державного реєстру декларацій після отримання за місцем роботи доходу понад 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Порушили терміни подання щорічної декларації прокурор Баришівської міжрайонної прокуратури Київської області та посадовець Департаменту суспільних комунікацій КМДА. Колишній секретар судового засідання Київського апеляційного господарського суду несвоєчасно подала декларацію перед звільненням, а посадовці Антимонопольного комітету та Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА — декларацію після звільнення.

НАЗК нагадало, що відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, що відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, передбачена частиною четвертою статті 172-6 КУпАП, а за несвоєчасне подання декларації та неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані — частинами першою та другою цієї статті.

Також Національне агентство зазначило, що складення протоколу і направлення його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що НАЗК направило до суду 8 протоколів за дії, які містять ознаки адміністративних корупційних порушень. Чотири з них — щодо депутата Луцької міськради, який використовував свої повноваження в приватних інтересах.

Крім того, ми писали, що Україна виконала лише половину рекомендацій щодо боротьби з корупцією. З 26 рекомендацій, затверджених антикорупційною мережею ОЕСР рік тому, було виконано 18.

Також нам стало відомо, що НАЗК запустило систему логічного і арифметичного контролю декларацій чиновників. Система буде визначати доцільність і обґрунтованість проведення повної перевірки конкретної декларації.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва