Приклад заповнення е-декларації: відео

12:43, 11 января 2019
1 січня 2019 року стартував черговий етап електронного декларування в Україні.
Приклад заповнення е-декларації: відео

1 січня 2019 року стартував черговий етап електронного декларування в Україні.

Законом України «Про запобігання корупції» передбачено чотири типи декларацій суб’єкта декларування:

Щорічна

Відповідно до ч.1  ст.45  Закону суб’єктом декларування щороку подається декларація у період з 00 годин 00 хвилин 1 січня до 00 годин 00 хвилин 1 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (попередній рік) за період з 1 січня до 31 грудня включно.

Перед звільненням

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону суб'єкт декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або  місцевого самоврядування, повинен подати декларацію. Під припиненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Якщо звільнення відбувається з ініціативи працівника, то така декларації подається до припинення повноважень, але не пізніше дня звільнення.

Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Після звільнення

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону декларація суб’єкта декларування, який припинив  діяльність, пов’язану з виконанням функцій  держави  або місцевого  самоврядування,  подається  до 00 годин 00  хвилин  01  квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Кандидат на посаду

Відповідно до ч.3 ст.45  Закону особа, що претендує на зайняття посад, зазначених у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, подає декларацію до призначення або обрання особи на посаду. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади (участь у конкурсі).

Якщо за результатами контролю встановлено, що суб’єкт декларування не подав декларацію, Національне агентство письмово повідомляє такого суб’єкта про факт неподання декларації, і суб’єкт декларування повинен протягом десяти днів  з  дня  отримання  такого  повідомлення  подати  декларацію  в  порядку, визначеному частиною першою статті 45 цього Закону.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала рекомендації щодо складення, подання та оприлюднення декларації про доходи.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Навіщо НАЗК проводить експертизу законопроекту про адвокатуру
Сегодня день рождения празднуют
 • Людмила Бывшева
  Людмила Бывшева
  судья Высшего административного суда Украины
 • Николай Короткевич
  Николай Короткевич
  судья Верховного Суда Украины
 • Валерий Лашевич
  Валерий Лашевич
  судья Киевского апелляционного суда
 • Галина Мостовая
  Галина Мостовая
  судья Высшего специализированного суда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел
 • Евгения Тополюк
  Евгения Тополюк
  судья Луганского апелляционного суда