У вівторок, 15 січня, на позачерговому засіданні Національного агентства з питань запобігання корупції прийнято рішення про застосування для перевірки декларацій Системи логічного та арифметичного контролю декларацій (далі – ЛАК). Національне агентство повністю виконало всі необхідні дії для забезпечення такої технічної можливості, передає прес-служба НАЗК.
Наразі дані декларації, завантажених до ЛАК, будуть перевірені на відповідність Правилам логічного та арифметичного контролю декларацій (далі – Правила), кожному з яких надана відповідна кількість балів вагового коефіцієнта. ЛАК розподілить декларації за сумою таких балів – від найвищого значення до найнижчого. Такий розподіл визначить порядок, за яким будуть розпочаті повні перевірки.
Декларації, для яких ваговий коефіцієнт становитиме 2000 і більше балів будуть підлягати повній перевірці та автоматично перевіряться Системою ЛАК за другою складовою – відомості декларації будуть порівняні з відомостями з реєстрів та баз даних відповідно до укладених і затверджених протоколів та меморандумів з їх володільцями. При цьому буде використаний автоматизований доступ Національного агентства до реєстрів та баз даних, наявний на момент проведення логічного та арифметичного контролю декларацій.
У НАЗК нагадали, Міністерство юстиції зареєструвало Правил логічного та арифметичного контролю декларацій та Зміни до Порядку контролю та повної перевірки декларацій. Після прийняття Національним агентством рішення про забезпечення технічної можливості застосування ЛАК Правила набрали чинності.
Також нагадаємо, що станом на сьогодні забезпечений автоматизований доступ Національного агентства до 13 реєстрів з 16, передбачених планом заходів з впровадження системи проведення логічного та арифметичного контролю декларацій. З метою укладення протоколів автоматизованого обміну ще з 3-ма реєстрами Мін’юсту (Державний реєстр актів цивільного стану громадян, Єдиний реєстр довіреностей, Спадковий реєстр) Національним агентством розроблений та схвалений КМУ проект закону, який ще з листопада 2017 року зареєстрований у Верховній Раді. Дотепер питання доступу до вищевказаних трьох реєстрів Верховною Радою не вирішене.
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, коли не подається річна декларація про майновий стан і доходи.
Крім того, сектор з питань запобігання та виявлення корупції Державної установи «Центр пробації» інформував, що з 1 січня 2019 року, відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII, розпочався черговий щорічний етап подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.