Пенсії працюючим пенсіонерам: названі умови перерахунку виплат

13:07, 9 апреля 2019
Оприлюдено умови перерахунку пенсійних виплат працюючим пенсіонерам.
Пенсії працюючим пенсіонерам: названі умови перерахунку виплат

З першого квітня 2019 року автоматично перерахували пенсії 10677 особам та збільшили розмір виплат 4448 особам. У середньому пенсії підвищено на 104,76 гривень, повідомляє головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

Так, перерахунок пенсій з 1 квітня здійснено пенсіонерам, які:

продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії не­залежно від перерв у роботі. У такому разі перерахунок пенсії здійснено на найбільш вигідних умовах: з урахуван­ням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перера­хунку) пенсії та заробітної плати (до­ходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, або з урахуван­ням страхового стажу та зарплати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

продовжували працювати і мають менш як 24 місяці страхового стажу, та після призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії. У такому разі перерахунок пенсії здійснено з урахуванням набутого страхового ста­жу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (поперед­ньо перераховано) пенсію.

Якщо станом на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, особа не набула права на проведення автоматичного перерахунку пенсії (якщо не минуло два роки після призначення або попереднього перерахунку пенсії), відповідний перерахунок проводиться після набуття права на підставі заяви пенсіонера. У цьому разі перерахунок проводиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся з заявою про перерахунок пенсії, якщо заяву подано до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву подано після 15 числа. У разі, якщо пенсіонер не звернеться з відповідною заявою, перерахунок пенсії буде проведено з 1 квітня наступного року в автоматизованому режимі.

Під час проведення перерахунку пенсії Пенсійний фонд перевіряє, який перерахунок найбільш доцільно проводити: лише з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії чи з урахуванням страхового стажу і заробітної плати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Для обчислення пенсії завжди обирається такий варіант проведення перерахунку, який є найбільш вигідним для пенсіонера.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, чи обмежений строк звернення до суду щодо перерахунку неправильно призначеної пенсії

Також повідомлялось, як зміняться пенсії чорнобильців. Рада розгляне новий законопроект, що пропонує змінити пенсійні виплати ліквідаторам аварії на ЧАЕС. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ярослав Мельник
  Ярослав Мельник
  суддя Київського апеляційного суду
 • Віктор Мачульський
  Віктор Мачульський
  заступник голови Волинського окружного адміністративного суду
 • Віктор Братасюк
  Віктор Братасюк
  суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області
загрузка...