Розвиток е-послуг в Україні: радник Президента провів переговори

14:40, 28 мая 2019
Михайло Федоров зустрівся з представниками міжнародних організацій.
Розвиток е-послуг в Україні: радник Президента провів переговори
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Радник Президента України Михайло Федоров 27 травня провів зустріч з представниками Міжнародного фонду Євразія (проект TAPAS), Фонду Східна Європа (проект EGAP), Академії е-урядування Естонії (проект EGOV4Ukraine), Офісу реформ адміністративних послуг, Американської торговної палати та Державного агентства з питань електронного урядування. Про це повідомляє прес-служба АП.

На зустрічі Федоров наголосив, що проект електронного уряду активно розвивається в Україні останні 4 роки, протягом яких було створено багато електронних сервісів, і запропонував спільними зусиллями зробити ще більше.

«Ключова мета зараз  визначити конкретні шляхи та механізми прискорення реалізації цього амбітного проекту, зробити електронний уряд більш технологічним, зручним і суттєво збільшити кількість його користувачів. Нам потрібно реалізувати ідею «єдиного вікна», дати громадянам одну веб-адресу всіх наявних послуг, впровадити єдину систему авторизації та ідентифікації, зробити загалом усю систему більш орієнтованою на потреби громадян, впровадити уніфіковані принципи щодо дизайну та інтегрувати наявні електронні послуги в єдиний технологічний фреймворк», — сказав радник глави держави.

Також він пояснив, що електронний уряд має стати більш дружнім до громадян завдяки тому, що їм необхідно буде пам’ятати лише одну адресу для зручної навігації по всьому спектру електронних послуг  і тих, що вже розроблені, і тих, що ще планують створити. Концентрація наявних і запланованих е-послуг на одному веб-ресурсі дасть змогу ще активніше залучати громадян до цифрового світу. Важливим завданням є презентація повної дорожньої карти запуску нових послуг.

«Очевидно, що потрібен додатковий імпульс, перезавантаження цієї сфери. Ергономіка електронних послуг  це коли громадянин за два кліки знаходить те, що йому потрібно, в національному каталозі послуг, що реалізовано за принципом життєвих ситуацій, один раз авторизується, один раз вводить свої дані та не боїться їх втратити. Це коли у бек-офісі впроваджені електронні адміністративні регламенти, що дозволяють службовцям і послуги швидше надавати, і внутрішні процеси автоматизувати»,  зазначив співголова ІТ-комітету Американської торгової палати Валерій Фіщук.

Не обійшли увагою і реалізацію національної системи ідентифікації, котра пов’язана з необхідністю створення Єдиного демографічного реєстру, ситуацію з державними реєстрами, які є основою для електронного уряду та е-послуг, використання технологій блокчейн, насамперед, щодо «майнових» реєстрів та боротьби з рейдерством.

Федоров запропонував додатково обговорити питання розвитку е-послуг у розрізі сучасної національної системи ідентифікації, що суттєво прискорить розвиток цієї сфери, та окремо торкнувся питання цифровізації у регіонах  на рівні ініціатив, проектів і відповідальних в обласних державних адміністраціях. Крім того, радник Президента анонсував спільну презентацію для експертних кіл і громадськості дорожньої карти розвитку сфери електронних послуг і моделі «держава у смартфоні» вже найближчим часом.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що в суді оскаржують призначення глави Адміністрації Президента.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде