Злочини Росії проти України: Суд ООН проводить слухання

13:21, 7 июня 2019
Заслухані доводи і заперечення РФ і України у справі щодо порушень Конвенцій.
Злочини Росії проти України: Суд ООН проводить слухання
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У Міжнародному суді ООН проходить завершальний день слухань справ щодо злочинів Росії проти України. Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook заступник міністра закордонних справ Лана Зеркаль.

«Від заперечення того, що МН17 і обстріл житлових кварталів Маріуполя підпадають під визначення терористичного акту у ст. 2 Конвенції про заборону фінансування тероризму, закінчуючи дотриманням процедур, визначених ст. 22 Конвенції про заборону всіх форм расової дискримінації»,  йдеться в повідомленні.

Професор з міжнародного права Єльського університету Гарольд Коу говорив про недоречність усіх аргументів Росії щодо штучності і взагалі відсутності предмету спору.

«Заперечення Росії повинні бути відхилені, і ця справа має перейти до слухань по суті. Як ми показали, Росія відкрито взяла на себе зобов'язання заборонити фінансування тероризму. Але вона дозволяє вільно фінансувати кампанію терору з власної території, відмовляючись вживати практичних заходів, навіть коли власні чиновники активно забезпечують тих, хто безжалісно вражає український народ. Росія взяла на себе зобов'язання ліквідувати всі форми расової дискримінації, але потім підтримує дискримінацію у Криму», — зазначив Коу.

Також він зауважив, що Росія проводить кампанію культурного стирання проти кримських татар і етнічних українців у Криму. Ці узгоджені зусилля включають зникнення, викрадення, вигнання та переслідування лідерів кримських татар, неприйняття татарських ЗМІ, заборону Меджлісу, культурно значущих українських зібрань та шкіл української мови.

У свою чергу, професор Жан-Марк Тувенен зазначив: «Росія намагалася спотворити мету спору, виставляючи Україну як таку, що здійснює підлий сюжет і використовує лазівку для притягнення Росії до відповідальності за правила, яких Конвенція не містить, або ще гірше, як таку, що отримує задоволення від театральної вистави».

Адвокат Марні Чік заявила, що британський юрист Семюель Уордсворт, запрошений Росією на Суд ООН, робить помилки у своїх твердженнях.

«У Маріуполі не були дислоковані підрозділи Збройних сил України. На блокпості були присутні лише представники Національної гвардії, що здійснювали функції, раніше виконувані поліцією. Північний блокпост був розташований занадто далеко від обстріляних житлових районів, щоб можна було припустити, що саме він був ціллю, а «обстріл північного блокпосту не являв би собою явну воєнну перевагу, враховуючи той факт, що напередодні обстрілу наземної атаки не було».

Крім того, обстріл житлових районів не міг бути самою лише помилкою, як намагалась вас переконати Росія. Російська теорія полягає у тому, що ДНРівці помилково обстріляли житлові райони о 9:15 ранку, потім усвідомили, що це була помилка, але знову обстріляли його об 11:00, після так званої помилки. І стверджувати, що позиція України не є правдоподібною, просто неможливо», — заявила юристка.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета», що Міжнародний суд ООН розгляне справу України проти Росії

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва