Як виправити помилку в звіті з єдиного соціального внеску: роз’яснення ДФС

13:38, 15 августа 2019
Cтрахувальники зобов’язані формувати та подавати звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.
Як виправити помилку в звіті з єдиного соціального внеску: роз’яснення ДФС
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Звітність з єдиного соціального внеску, яку подають роботодавці щодо своїх працівників, доволі складна, тому у суб’єктів господарювання виникають питання стосовно її заповнення. Про це повідомляє прес-служба Офісу великих платників податків ДФС.

Cтрахувальники, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших передбачених законодавством умовах, чи за цивільно-правовими договорами, зобов’язані формувати та подавати звіт за таких осіб протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.

Звітним періодом є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до Порядку № 435. Звітність формується та подається незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам (застрахованим особам). Форма № Д4 має дев’ять таблиць.

Виправлення страхувальником помилок у звіті з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачено розділом V Порядку № 435.

У разі виявлення помилки у звіті до закінчення терміну його подання страхувальник повторно формує та подає звіт у повному обсязі до фіскального органу за основним місцем обліку.

Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності, який пройшов усі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб.

Якщо страхувальником до закінчення терміну подання звіту подаються лише окремі таблиці за поточний звітний період із зазначенням типу форми «скасовуюча», «додаткова», цей звіт не вважається звітом і вважається таким, що не подавався.

У разі виявлення страхувальником у звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах, що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати звіт за попередній період.

Відомо, що звіт містить: перелік таблиць, відповідну таблицю із зазначенням типу форми «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатка 4 до Порядку № 435 повинна містити дані по кожній застрахованій особі окремо.

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1-4 додатка 4 до цього Порядку. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.

Якщо потрібно повністю скасувати відомості, зазначені в таблицях 5 та 7 додатка 4 до Порядку № 435, подаються тільки скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу.

Таким чином, виправлення помилок у додатку до таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску можливе лише у разі їх виявлення до закінчення терміну подання звіту.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла про граничні строки застосування штрафів до платників податків: постанова ВС.

Також ми писали, чи зобов'язане садівниче товариство сплачувати земельний податок.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва