У ДФС пояснили, чи зобов’язане садівниче товариство сплачувати земельний податок

14:05, 14 августа 2019
Садівниче товариство є платником податку за земельні ділянки.
У ДФС пояснили, чи зобов’язане садівниче товариство сплачувати земельний податок

Плату за землю мають вносити власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування є земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні. Про це повідомляє прес-служба ДФС у Запорізькій області.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податкового зобов’язання щодо земельного податку. А нарахування сум податку фізичним особам проводиться фіскальними органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення про внесення суми.

Згідно зі статтею 281 ПК України, від сплати земельного податку звільняються інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку для таких категорій фізичних осіб поширюється на земельні ділянки, визначені Кодексом.

Отже, якщо земельні ділянки приватизовані членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку, визначені ст. 281 ПКУ, є платниками земельного податку.

Тобто при наявності у фізичних осіб — членів садівничого товариства приватизованих земельних ділянок (свідоцтва на право власності) земельний податок сплачується ними самостійно (або використовується пільга зі сплати податку).

Фізичні особи, які звільняються від сплати земельного податку, не є платниками податку за приватизовану земельну ділянку розміром 0,12 га.

Садівниче товариство є платником земельного податку за земельні ділянки, включаючи земельні ділянки загального користування, надані такому товариству для ведення садівництва і щодо яких члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла про граничні строки застосування штрафів до платників податків: постанова ВС.

Крім того, ми писали про те, що киянам нагадали про податок на елітні авто.

Також ми розповідали, що сумський підприємець відсудив майже 58 тисяч гривень податків.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Карантинные ограничения для граждан и зарплаты судей: КСУ начал рассмотрение
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Александр Емец
    Александр Емец
    судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда
  • Иван Рыбак
    Иван Рыбак
    судья Киевского апелляционного суда