З 26 вересня по 6 жовтня на Річковому вокзалі вперше пройде міжнародна медіа-арт виставка ARTEFACT: Chernobyl 33. Вона поєднає сучасні технології медіа-арту, VR та AR-технологій, параметричну архітектуру, лазерні та проекторні інсталяції, кінект та інші напрями, передає Vechirniy.kyiv.
На думку організаторів, Artefact: Chernobyl 33 – перша культурна відповідь України на інформаційну трагедію Чорнобиля. Тоді від пропаганди, маніпулювання та замовчування правди постраждала ледве не кожна українська сім’я. І всі ми страждаємо до сьогодні. Мета ARTEFACT: Chernobyl 33 – через медіа-арт закликати переосмислити роль Чорнобиля в минулому української нації.
– Медіа-арт – мова 21 сторіччя. Мова, яку зараз розуміє весь світ. Ми хочемо презентувати Україну як інноваційну країну, яка є на одному рівні з Європою. Отже, доносити усі меседжі та емоції ми будемо саме за допомогою аудіовізуальних ефектів та технологій, де використовуються різноманітні лазери, світло, голограми, AR, VR, – розповідають українські куратори виставки Ярослав Костенко та Валерій Коршунов. – Дуже цікаво, як українські митці переосмислюють Чорнобиль у контексті його інформаційної складової саме через новітні технології, медіа та сучасне мистецтво. За результатами передпоказів, бачимо, що завдяки цьому, враження у людей складається дуже яскраве.Річковий Вокзал – унікальна пам’ятка радянської архітектури. Тому за своєю атмосферою підходить для занурення у тематику часів Чорнобильської трагедії. Спеціально для виставки тут відкриється абсолютно новий простір, що стане своєрідним порталом у Чорнобиль.
Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» писала про розвиток туризму в Чорнобильській зоні.
Додамо, австралійський археолог знайшов у Чорнобилі об’єкт із найнебезпечнішим радіаційним фоном. Показники перевищують норму в сотні разів.