Детективи Національного антикорупційного бюро вимагають у ПриватБанку надати документи, на підставі яких вони отримують послуги юридичних радників та інших консультантів. Про це повідомляє НВ Бізнес.
У «Приваті» зазначили, що 26 липня 2019 року, наступного дня після завершення слухання справи ПриватБанку проти екс-акціонерів у Апеляційному суді Англії та Уельсу, банк отримав ухвалу суду з вимогою надати детективам НАБУ всі документи щодо підстав та умов отримання ПриватБанком послуг від українських та іноземних юридичних радників та інших консультантів.
«Як стало відомо з тексту отриманої ухвали, підставою для слідчих дій детективів НАБУ є заяви 2017-2018 років від колишніх народних депутатів О. Дубініна та В. Купрія, що в ЗМІ та відкритих джерелах пов’язуються з колишніми власниками банку.
Провадження щодо заяв екс-депутатів були зупинені слідчими органами ще 2017 року, але з невідомих причин поновлені влітку 2019 року», — повідомили в банку.
У ПриватБанку наголосили, що детективи НАБУ наполягали на терміновому вилученні документів, оскільки нібито виникла «реальна загроза зміни або знищення документів».
У банку також висловили здивування тим, що суд беззаперечно погодився з думкою детективів, що Приватбанк нібито порушив закон «Про державні закупівлі», хоча його дія на комерційні банки не поширюється.
«Водночас ПриватБанк був повністю виключений із судового процесу і позбавлений будь-якої можливості представити свою позицію і докази в суді, тоді як ухвалена постанова оскарженню не підлягає», — наголосили в установі.
«ПриватБанк виконує рішення суду і готовий надати слідству всі витребувані документи. Водночас банк звертається до керівництва НАБУ з проханням об’єктивно та неупереджено дослідити реальні причини й обставини цієї справи», — йдеться у заяві.
У банку закликали керівництво НАБУ пообіцяти захист адвокатської таємниці та конфіденційність вилучених документів, оскільки поширення цієї інформації може нашкодити інтересам банку в судах України, США, Великої Британії та Кіпру, де ПриватБанк виборює відшкодування завданих у період до його націоналізації збитків, сума яких становить більш ніж 6 млрд доларів.
Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла про те, що НАБУ оприлюднило антирейтинг справ у судах.
Крім того, ми писали про те, що НАБУ має відкрити кримінальні провадження проти Порошенка і Клімкіна.
Також відомо, що у ПриватБанку прокоментували рішення Лондонського арбітражного суду щодо виплат за облігаціями.