Розпуск ЦВК: коли Рада ухвалить рішення

13:19, 11 сентября 2019
Подання Президента щодо звільнення членів ЦВК надійшло  до парламенту 9 вересня.
Розпуск ЦВК: коли Рада ухвалить рішення

Парламент може розглянути подання Президента на звільнення всіх членів ЦВК у четвер, 12 вересня, пише Інтерфакс-Україна із посиланням на заступника голови профільного комітету Аліну Загоруйко.

У повідомленні йдеться, що у тому випадку, якщо Комітет Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримає подання Президента про звільнення всіх членів ЦВК, то Верховна Рада розгляне це питання у четвер, 12 вересня.

«Якщо рішенням комітету буде підтримано подання Президента, то дострокове припинення повноважень всього складу ЦВК можливо вже і завтра, а говорити про призначення нових кандидатур це не предмет цієї вистави. Зараз йдеться тільки про припинення», — наголосила Загоруйко.

Подання щодо звільнення членів ЦВК надійшло  до парламенту 9 вересня.

Натомість, заступник голови профільного комітету Ради Олександр Качура, повідомив, що розгляд подання у Комітеті Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування можливий вже у середу, 11 вересня.

На його думку, подання Президента вмотивоване. Олександр Качура зауважив, що протягом виборчої кампанії ЦВК незаконно скасовувала реєстрацію кандидатів у депутати від президентської партії.

«Я був очевидцем, коли ЦВК буквально на колінах писала свої постанови... я бачив, що ЦВК упереджена в своїх рішеннях... я хочу, щоб у нас була Центральна виборча комісії, а не виконавча, яка виконує чиїсь доручення», — наголосив заступник голови профільного комітету парламенту.

Загоруйко також зазначила, що суд визнав бездіяльність ЦВК щодо встановлення остаточних результатів у 198 окрузі, де результати виборів ще не встановлені.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла про те, що Володимир Зеленський вимагає розпуску ЦВК

Крім того, ми писали, що КСУ розгляне справу за конституційним поданням 49 нардепів

Також відомо, що Вища рада правосуддя  внесе Зеленському подання про призначення 21 судді.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Віталій Безгін про те, як «Слуга народу» збирається реформувати державну службу
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Дубинко
    Дмитрий Дубинко
    заместитель Генерального директора Государственного предприятия «Информационные судебные системы»