Довіра до суду та конституційна реформа: Зеленський назвав напрямки роботи Комісії з питань правової реформи

17:41, 2 октября 2019
Президент вважає, що ручне управління судами необхідно ліквідувати як явище і водночас потрібно відновити довіру до українського суду.
Довіра до суду та конституційна реформа: Зеленський назвав напрямки роботи Комісії з питань правової реформи
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Президент України Володимир Зеленський окреслив основні напрями роботи Комісії з питань правової реформи. Про це йдеться на офіційному сайті глави держави.

«Законопроекти, нещодавно ухвалені Верховною Радою, перезапускають дуже важливі глобальні процеси в нашій державі. Тепер час для більш системних і ґрунтовних кроків у законодавчій сфері України», — наголосив Президент.

За словами глави держави, Комісія має зосередитися на продовженні конституційної реформи в частині децентралізації.

«Зокрема, це конституційний фундамент для децентралізації. Його відсутність ускладнює реформу місцевого самоврядування. Існує невизначений статус та повноваження територіальних громад, немає можливості реформувати владу на рівні районів та областей. Орієнтирами у цих питаннях для нас мають бути Європейська хартія місцевого самоврядування та найкращий світовий досвід», — заявив він.

Також Комісія повинна переглянути підхід до проведення судової реформи, адже неприйнятним є перебування значної частини суддів у «підвішеному» стані через неефективні процедури кваліфікаційних оцінювань.

Президент вважає, що ручне управління судами необхідно ліквідувати як явище і водночас потрібно відновити довіру до українського суду.

«Можемо багато чого ще казати, але є один красномовний доказ проваленої реформи — це рівень довіри громадян до українського суду. Більше, ніж суддям, українці не довіряють лише російським засобам масової інформації. Нам з вами потрібно це змінювати», — підкреслив Зеленський.

Ще один напрям роботи Комісії — законодавчі напрацювання реформи Служби безпеки України. «А саме — позбавлення СБУ компетенції з протидії кримінальним правопорушенням у сфері економіки, корупції та контрабанди, а також контррозвідувального захисту економічних інтересів держави, що не відповідає європейським традиціям», — зазначив глава держави.

Крім того, Комісія має запропонувати ідеї для реформи прокуратури в частині впровадження ефективних правових механізмів для координації ролі Офісу генерального прокурора, злагоджених дій органів влади, процесуальної самостійності та незалежності прокурорів.

Також серед завдань Комісії — розробка ініціатив для подальшої гуманізації кримінального процесуального законодавства, впровадження ефективних та економічних процедур розслідування й судового розгляду проваджень.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що Пленум Верховного Суду виступив проти законопроекту №1008

Крім того, ми писали, що можливості для передачі справ на розгляд Великої Палати ВС обмежать

Також відомо, що відбувся Другий щорічний форум  «Виконання рішень національних судів в Україні».

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Завітневич
    Олександр Завітневич
    голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки