Суб’єкт декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, має подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, з 1 січня року, в якому відбулося звільнення, по день фактичного звільнення, передає офіційний сайт НАЗК.
«Слід зазначити, що при звільненні за ініціативою працівника суб’єкт декларування має подати декларацію у день фактичного звільнення. Якщо звільнення відбувається за ініціативою роботодавця, така декларація подається суб’єктом декларування протягом 20 днів з моменту, коли працівника було звільнено», — повідомив керівник Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя НАЗК Ігор Степанов.
Вирішенню цього та інших практичних питань щодо заповнення електронних декларацій представники Національного агентства з питань запобігання корупції та Української школи урядування присвятили тренінг, який відбувся в кінці минулого тижня у Харкові за сприяння обласної державної адміністрації.
Представники Національного агентства зауважили, що відсутність даних для заповнення декларації, таких як розмір грошових компенсацій при звільненні, не є підставою для відтермінування подання декларації. Адже законом передбачена можливість тричі подати виправлену декларацію упродовж семи днів. Крім того, у разі неможливості отримати необхідні дані для заповнення декларації у вказаний термін декларант має можливість повідомити про це НАЗК в Особистому кабінеті.
У НАЗК нагадали, що Національне агентство спільно з Українською школою урядування упродовж жовтня-грудня проводять низку регіональних тренінгів для уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції в органах державної влади та місцевого самоврядування.
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, які зміни в декларуванні чекають українців у 2020 році.