Декларування у 2020 році: розширюється коло близьких осіб та членів сім’ї

17:33, 21 декабря 2019
З 2020 року в Україні змінюються правила декларування.
Декларування у 2020 році: розширюється коло близьких осіб та членів сім’ї
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства юстиції ініціювало та провело триденний інформаційно-роз’яснювальний семінар з питань декларування. Про це повідомила прес-служба відомства.

Семінар проводився з метою інформування працівників центрального апарату Міністерства юстиції України про зміни, внесені до Закону України «Про запобігання корупції», для своєчасної підготовки до подання електронних документів та зменшення навантаження на програмно-апаратні ресурси Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, під час проведення чергового етапу декларування.

Під час семінару керівник Управління з питань запобігання та виявлення корупції Олександр Дем’яненко акцентував увагу присутніх на змінах, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» до Закону України «Про запобігання корупції» щодо членів сім’ї та близьких осіб суб’єкта декларування, а також заходів фінансового контролю.

Він наголосив на тому, що з 2020 року значно розширюється коло близьких осіб. Так, до переліку близьких осіб, які були зазначені у чинному законі, додаються: двоюрідний брат, двоюрідна сестра, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки) (тобто свати; набрання чинності цією нормою потребує перегляду спільної роботи близьких осіб з урахуванням вимог статті 27 Закону). Також до членів сім’ї декларанта додатково віднесено дітей до досягнення ними повноліття — незалежно від спільного проживання із суб’єктом.

Крім того, присутніх було поінформовано про те, що декларант протягом семи днів після подання декларації має право подати виправлену декларацію не більше трьох разів.

Для ефективного засвоєння матеріалу щодо процесу подання електронних декларацій начальником відділу з питань запобігання корупції Управління з питань запобігання та виявлення корупції Олександром Кузнєцовим наведено приклади заповнення кожного розділу декларації з урахуванням внесених змін, а також надано відповіді на проблемні питання, що виникають під час заповнення декларацій.

На завершення інформаційно-роз’яснювального семінару було доведено інформацію про важливість дотримання принципів доброчесності в діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та про настання відповідальності за порушення вимог антикорупційного законодавства.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що Національне агентство з питань запобігання корупції роз’яснило порядок подання декларації після звільнення.

Крім того, ми писали про особливості декларування неповнолітніх дітей від попередніх шлюбів.

Додамо, у НАЗК також роз’яснили нюанси щодо розрахунку терміну користування об’єктами декларування.

Разом з тим, з 1 січня 2020 року суб’єкти декларування мають внести в декларацію відомості про всі банківські рахунки, відкриті на ім’я суб’єкта декларування або члена його сім’ї, незалежно від наявності залишку коштів на них станом на 31 грудня звітного періоду.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду