В Україні планують створити меморіал адвокатам-захисникам

12:34, 28 февраля 2020
Облаштувавати комплекс планують навпроти Академії адвокатури України.
В Україні планують створити меморіал адвокатам-захисникам
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

В Україні адвокатура як правозахисний інститут заслужила на встановлення пам’ятнику професії адвоката. Так, адвокат Київської області, ексголова Комітету захисту прав адвокатів РАКО Андрій Грубський запропонував створити ініціативну групу для встановлення меморіального комплексу адвокатам-захисникам. Про це він заявив у інтерв’ю «Юридичній газеті».

На запитання про ініціативу написання гімну адвокатурі Грубський відповів, що ця ідея є досить цікавою, проте, це не зможе поєднати адвокатів різних поколінь.

«Ідея з приводу гімну є дуже цікавою. Причому в гімні як символі єднання важливим є не лише текстове наповнення та зміст, але й мелодія, результат роботи композитора, харизматичність та впізнаваність твору. І тоді, де б не лунав гімн адвокатів, всі одразу зрозуміли б, представників якої професії славлять. Проте, за всього свого символізму та величі жоден гімн не зможе поєднати адвокатів різних поколінь в думках та спогадах, нагадати про героїчні сторінки історії чи замислитись про майбутнє професії. Напевно, слід розглянути це питання і зовсім з іншого ракурсу. Нагадаю, згуртованість українців під час національних випробувань з нагоди подолання наслідків якоїсь біди, а то й під час воєн за свою незалежність (з  часів Захара Беркута до нинішньої війни на Сході України), вже стала традицією. І саме нинішня війна в зоні АТО (ООС) нагадала всім нам, що адвокат  це не просто захисник в процесі, але в тому числі і захисник Вітчизни. Не можна забувати й про те, що з року в рік зростає сумна статистика і щодо адвокатів, які загинули під час виконання своїх професійних обов’язків в мирний час. І, можливо, саме ці скорботні події та факти стануть першими цеглинами в справі нового етапу єдності адвокатів», — зазначив адвокат.

Натомість, Грубський зазначив, що згуртувати адвокатів сьогодні можна навколо спільної ідеї світлої пам’яті, шани і поваги до адвокатів-захисників.

«Кожен рік 19 грудня ми усі святкуємо День адвокатури, але цього дня слід не тільки святкувати, але й віддавати шану колегам, яких вже ніколи не буде поруч. Свята і різні офіційні заходи  це, звичайно, добре, але не слід забувати, що у нас і досі йде війна. І в цей день слід не просто нагадати суспільству, що є така професія адвокат, а що він залишається Захисником, хоч в окопі, хоч в судовій залі. І тоді усі адвокати і навіть прості громадяни знатимуть, куди покласти квіти і де можна згадати своїх бойових побратимів.

Ось так, розмірковуючи над цим питанням, у мене і з’явилась ідея і велике бажання створити з цього приводу певний меморіальний комплекс, що уособлюватиме мужність, патріотизм, відданість присязі адвоката та справі захисту рідної країни. Цей меморіал має стати символом шани та поваги сучасного суспільства в пам’ять про усіх адвокатів, що боронили і боронять Україну. На всіх фронтах і у всіх своїх іпостасях», — розповів адвокат.

Так, цей меморіал виконуватиме також велику виховну роль, закріплюючи і у адвокатів усіх поколінь, і у всіх інших верствах населення повагу до тих, хто присвятив своє життя захисту і всієї України, і захисту прав і свобод кожної окремої людини.

Грубський також зазначив, що кожен адвокат може долучитись до цього процесу зі своїми пропозиціями та баченням.

«На мій погляд, мова має йти не про якийсь умовний гранітний камінь і не про різні стели та дошки радянського взірця, але про певне місце пам’яті та слави адвокатів. Напевно,  це має бути декілька скульптур, об’єднаних у єдиний архітектурний ансамбль, уособлюючи збірний образ адвоката у всіх проявах його буття. І адвоката мирного часу  з портфелем і паперами. І адвоката — воїна АТО в бронежилеті та зі зброєю в руках. І адвокатів-жінок, які не просто працюють нарівні з чоловіками в найтяжчих умовах, в тому числі у тюрмах та СІЗО, але й самою своєю присутністю надихають колег на нові звершення. Сам комплекс не повинен вражати пафосом та розмірами, він повинен бути трішки вище людського зросту. Натомість скульптури хоч і не мають носити впізнаваних рис конкретних людей, але потребуватимуть певної персоніфікації. Наприклад, у вигляді дошки з прізвищами вбитих адвокатів. Або, як варіант, через створення умовної Алеї слави адвокатів. Тобто це має бути місце, куди зможе прийти будь-яка людина, яка вдячна адвокатам, чи свідомо обрала цю професію на все своє життя, чи хоче вшанувати їх пам’ять», — розкрив деталі адвокат.

Зазначається, що облаштування цього комплексу має бути десь на бульварі Шевченка у місті Києві, навпроти Академії адвокатури України.

«Важливо, щоб цей комплекс був створений за гроші самих адвокатів України, а не фінансувався конкретним олігархом заради свого піару. Вважаю недоречним і те, щоб меморіал створювався виключно під егідою чи за рахунок органів адвокатського самоврядування. Адже, як на мене, неважливий статус і посада адвокатів, які долучаться до цієї справи,  важлива участь і внесок кожного, кому це болить. Кому важливо, щоб пам’ять про адвокатів України залишилась на віки. Мабуть, саме тоді авторитет адвокатури й стане міцнішим за граніт»,  резюмував Грубський.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, чи може адвокат надавати правову допомогу без укладення договору в письмовій формі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду