У Києві обговорили низку питань щодо пробації

20:52, 3 марта 2020
У 17 областях України до регіональних цільових програм включили 61 орган пробації.
У Києві обговорили низку питань щодо пробації
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У столиці відбувся перший відкритий форум на тему: «Пробація  безпечніше суспільство», присвячений системі роботи з правопорушниками та перевихованню без ізоляції від суспільства, передає офіційний сайт Мін’юсту.

Метою форуму стало налагодження громадського діалогу щодо підвищення безпеки суспільства через розвиток національної пробації як ефективної системи протидії повторним кримінальним злочинам. 

У межах публічної дискусії та пресконференції, які відбулися в рамках заходу, міжнародні та національні експерти, правники, публічні діячі, представники громадських організацій, волонтери висловили свої позиції щодо можливих шляхів створення безпечного суспільства, яке прагне жити без злочинів.

Окремо учасники форуму присвятили увагу п’ятій річниці з дня прийняття Закону України «Про пробацію» та обговорили важливість розвитку системи пробації в Україні.

Присутнім на заході презентовано перший анімаційний ролик про переваги пробації «Як Жека не потрапив за ґрати».

Власним досвідом реабілітації поділився 37-річний Григорій Тонкий, який завдяки пробації після шести разів притягнення до кримінальної відповідальності отримав шанс змінити життя та став волонтером.

«Раніше на мені було кримінальне тавро. А тепер я радий, що докорінно змінив своє життя: став успішним підприємцем і сплатив державі податків у розмірі 100 тис. грн», — поділився волонтер.

Важливість практичного впровадження пробації в життя суспільства підкреслив заступник міністра юстиції України Віталій Василик. Він зазначив: «Пробація є ефективнішою за позбавлення волі, адже зменшує вірогідність рецидиву. Як показує практика, місцеві громади все більше довіряють пробації — системі, спроможній зміцнити безпеку суспільства».

За офіційними даними, у 17 областях України до регіональних цільових програм включили 61 орган пробації.

Використовуючи європейський досвід, «Центр пробації» впроваджує найкращі світові практики з багаторічного досвіду функціонування цієї системи. Доволі тісним є співробітництво з експертами проекту ЄС «Право-Justice», які розробили кадрову стратегію, професійні стандарти, систему інспектування та оцінку ризиків скоєння повторних злочинів, передає офіційний сайт Мін’юсту.

Завдяки спільним зусиллям вдалося вдосконалити навчальні програми і розпочати роботу над впровадженням Реєстру засуджених та осіб, узятих під варту.

У межах форуму також відзначили, що реформа пробації як альтернативи тюремному ув’язненню триває в Україні вже п’ять років. За цей час через органи пробації пройшли понад 300 тис. засуджених, адміністративні стягнення застосували до 81,7 тис. правопорушників. 98% правопорушників не вчиняють повторних злочинів під час перебування на пробації.

Учасниками заходу окреслено плани та пріоритети пробації на 2020 рік, серед яких  вдосконалення системи правління та посилення діалогу з громадою задля створення безпечного суспільства.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла, що судді та міжнародні експерти обговорили перспективи пробації в Україні.

Також ми писали про всі за і проти щодо питання пробації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Євген Чаку
    Євген Чаку
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
  • Руслан Сидорович
    Руслан Сидорович
    член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України