Стало відомо, як захистити права дітей в умовах надзвичайної ситуації

19:57, 26 марта 2020
Українцям дали низку порад.
Стало відомо, як захистити права дітей в умовах надзвичайної ситуації

До 24 квітня на території України запроваджено режим надзвичайної ситуації. Заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами та проведення усіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб.

У Офісі Омбудсмана України повідомили про те, що оскільки навчання у закладах освіти передбачає постійний тісний контакт, Урядом України було прийнято рішення встановити заборону відвідування усіх типів закладів освіти.

Водночас заклади освіти мають забезпечити такі умови, за яких діти зможуть продовжувати навчання, опанування програми, підготовку до ЗНО, мати можливість отримувати консультації викладачів тощо.

«Просимо поставитись із розумінням до вимушених заходів та дотримуватись тимчасового домашнього перебування.

Незайвим буде нагадати про необхідність дотримання санітарних вимог:

 • обов’язкове миття рук з милом;
 • термічна обробка продуктів;
 • тимчасове переведення спілкування із друзями в телефонний та онлайн режим.

Шановні батьки, закликаємо вас сприяти тому, щоб фізичний, моральний та психологічний стан ваших дітей не зазнавав стресу.

Потурбуйтесь про те, щоб діти дотримувались режиму:

 • зарядка;
 • здорове харчування;
 • навчання;
 • ігри;
 • необхідний сон.

Проте, якщо в умовах інформаційного потоку неперевіреної інформації, що надходить із соціальних мереж, ви відчули страх та тривогу у дитини скористайтеся порадами психологів  не оминайте це почуття – вислухайте дитину, доступно та чітко роз’ясніть ситуацію, розкажіть про заходи безпеки, яких вживаєте, станьте прикладом для дитини», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що запровадження карантину, режиму надзвичайної ситуації та навіть режиму надзвичайного стану у жодному випадку не можуть бути підставою для обмеження таких основоположних прав кожної людини, як право на життя та захист здоров’я, право на рівність та повагу до гідності, на особисту недоторканість та захист дітей від насильства, право на громадянство, право звертатись до державних органів, захист у суді та правову допомогу, право на недоторканість житла та безпечне довкілля, передбачені права людини і громадянина у кримінальному процесі.

«Якщо вам стало відомо про дії, які призводять до порушення вказаних прав та, зокрема, дитини, як-то відмова у наданні медичної допомоги, відмова закладів освіти продовжувати навчання або вимога відвідувати особисто навчальні предмети, цькування або напади щодо дітей, які захворіли, тощо, прошу повідомити про такі випадки та звертатися на гарячу лінію за телефоном 0 800 50 17 20 або направити лист на електронну адресу hotline@ombudsman.gov.ua.

Здоров’я та безпека дітей є найцінніше як для всієї країни, так і для кожного з нас!» — додали у Офісі Омбудсмана України.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що Україна отримала все необхідне для боротьби з коронавірусом. Про це заявив Президент Володимир Зеленський у відеозверненні до українців.

Також ми писали, що клініка Eurolab приховала позитивні тести на коронавірус.

Крім того, у Дніпрі помер чоловік з підозрою на коронавірус.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суди і коронавірус: як суди можуть працювати в умовах карантину
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Павел Скутельник
  Павел Скутельник
  судья Хозяйственного суда Киевской области
 • Алина Диска
  Алина Диска
  судья Сумского окружного административного суда