На сьогодні в Україні сфера надрокористування регулюється великою кількістю нормативно-правових актів, які потребують оновлення та уніфікації. Це аж ніяк не спрощує умови для ведення бізнесу, не позбавляє Україну залежності від імпортних енергоресурсів та створює можливості для виникнення корупційних чинників. Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Для впровадження ефективного регулювання галузі робочою групою при Міндовкіллі розроблено новий Кодекс про надра. Документ покликаний імплементувати Директиву ЄС №94/22, впровадити кращі європейські практики у сферу користування надрами та врегулювати усі види економічної діяльності щодо надр включно з видобутком корисних копалин.
«Сьогодні регулювання сфери користування надрами здійснюється за допомогою розгалуженої системи нормативних актів, які часто не узгоджені між собою. Непотрібні, застарілі та обтяжуючі процедури і документи дозвільного характеру мають бути скасовані. Натомість, новий Кодекс стане комплексним документом, який зменшить регуляторний тиск на бізнес і запустить перезавантаження галузі», - повідомив Роман Абрамовський, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.
Зокрема, новий Кодекс про надра дасть можливість:
За словами, Саймона Поу, керівника групи експертів проєкту ЄС «Новий кодекс України про надра», запровадження державної підтримки дозволить впровадити більш сучасні і енергоємні технології, придбати більш екологічне обладнання, забезпечити максимальне вилучення корисних копалин з надр та здійснювати видобування у складних геологічних умовах.
Нагадаємо, що для розробки Кодексу було поновлено діяльність робочої групи про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України як органу, відповідального за формування державної політики галузі. До розробки Кодексу долучилась команда проєкту «Новий кодекс України про надра», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Консорціумом у складі експертів Projekt-Consult (Німеччина), MinPol (Австрія) та Офісу ефективного регулювання BRDO (Україна).
У рамках публічних обговорень проєкту нового Кодексу також взяли участь профільні асоціації. Зокрема, Національна Асоціація Добувної Промисловості України, Українська Асоціація Видобувачів Піску, Асоціація газовидобувних компаній України, а також Федерація роботодавців України.
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що відповідальність за незаконне видобування корисних копалин посилять.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.