З 11 липня 2021 року стартує компанія з актуалізації відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ), що триватиме до 11 жовтня 2021 року.
З огляду на незначний проміжок часу, наданий для оновлення цієї інформації, це питання не варто відкладати на останній день, кажуть у Офісі протидії рейдерству.
Так, під час підготовки візиту до ЦНАП чи нотаріуса, який надає послуги щодо вчинення реєстраційних дій у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), або до відповідного територіального управління Міністерства юстиції України, якщо мова йде про громадську організацію, з метою оновлення відомостей про КБВ доцільно врахувати такі основні нюанси.
Такий обов’язок виникне у більшості юридичних осіб.
У Офісі звертають увагу, що інформацію про КБВ, а в подальшому – щорічне підтвердження, повинні надавати як ті юридичні особи, у яких є КБВ, так і ті, що їх не мають.
Не подають інформацію про КБВ: політичні партії і їх структурні утворення, професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об’єднань, творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок, організації роботодавців, їх об’єднання, адвокатські об’єднання, торгово-промислові палати, ОСББ, релігійні організації, державні органи, органи місцевого самоврядування, їх асоціації, державні та комунальні підприємства, установи, організації.
Тож всі інші юридичні особи (у тому числі громадські організації і благодійні фонди) мають подати зазначені відомості.
- як під час проведення окремої реєстраційної дії відповідно до частини четвертої статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (Закон),
- так і при вчиненні інших реєстраційних дій, при вчиненні яких передбачено подання документів для встановлення відомостей про КБВ.
Однак, у разі одночасного внесення інших змін до відомостей ЄДР про юридичну особу чи після 11 жовтня 2021 року, адміністративний збір вже буде справлятися.
Також звертають увагу, що Законом не визначено строку дії документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, а також нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є КБВ.
Врахуйте при подані нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, - необхідно надати сторінки, на яких зазначено реквізити документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, та прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, якій його видано.
- всіх осіб, які прямо або опосередковано володіють однією юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами (всі учасники юридичної особи та кожної особи у кожному ланцюгу володіння корпоративними правами юридичної особи);
- всіх осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи;
- розмір участі (відсоток корпоративних прав), який належить кожній фізичній та/або юридичній особі, кожному трасту та/або іншому подібному правовому утворенню в іншій юридичній особі, трасті або іншому подібному правовому утворенні.
При цьому у разі здійснення прямого вирішального впливу зазначається відсоток частки в статутному (складеному) капіталі юридичної особи або відсоток права голосу в юридичній особі (дані надаються у відсотках). У разі здійснення непрямого вирішального впливу зазначається характер бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу).
Важливо врахувати, що у разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа, вноситься обґрунтована причина його відсутності.
Зразки складання схематичного зображення структури власності розміщенні на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України https://mof.gov.ua/.../samples_of_drawing_up_a_schematic...
Врахуйте, що структура власності, яка подається у пакеті документів для державної реєстрації створення юридичної особи, підписується одним із засновників такої юридичної особи чи іншою уповноваженою зборами особою.
Якщо юридична особа вже зареєстрована, то структура власності підписується її керівником або іншою уповноваженою особою, яка має право підпису від імені юридичної особи, зокрема представником засновника (учасника) юридичної особи відповідно до прийнятого рішення уповноваженим органом управління цієї юридичної особи. У останньому разі до схематичного зображення структури власності також додається оригінал або завірена в установленому порядку копія документа, який підтверджує повноваження підписанта (крім випадку, якщо відомості про повноваження цього підписанта містяться в ЄДР).
Раніше «Судово-юридична газета» писала, як подавати оновленні дані щодо інформації про кінцевого бенефіціарного власника.
Також повідомли, коли та які потрібно подати документи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.