Приватні виконавці в Україні, на жаль, не завжди вживають усіх необхідні заходи щодо примусового виконання рішень та не дотримуються ефективності, своєчасності та повноти вчинення виконавчих дій. Тому важливо знати, як оскаржити їхні рішення, дії, бездіяльність з метою захисту своїх прав, повідомляє Міністерство юстиції з посиланням на координаційний центр з надання правової допомоги.
Так, оскаржувати рішення, дії або бездіяльність приватного виконавця можуть сторони виконавчого провадження (боржник та стягувач), представники сторін, прокурор, експерт, спеціаліст, перекладач, суб’єкт оціночної діяльності - суб’єкт господарювання, особи, права інтелектуальної власності яких порушені.
Існує два шляхи оскарження рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця: позасудовий та судовий порядки.
Позасудовий порядок оскарження
Учасники виконавчого провадження щодо рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця вправі письмово звернутися до Міністерства юстиції України або Ради приватних виконавців України з метою перевірки його діяльності.
На підставі відповідного звернення:
У разі виявлення під час здійснення перевірок ознак дисциплінарного проступку приватного виконавця Міністерство юстиції України або Рада приватних виконавців України вносять вмотивоване подання до утвореної при Мін'юсті Дисциплінарної комісії приватних виконавців про притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності.
Дисциплінарна комісія розглядає подання та приймає рішення про застосування до приватного виконавця дисциплінарного стягнення протягом 2️ місяців з дня виявлення дисциплінарного проступку, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
За вчинення приватним виконавцем дисциплінарного проступку до нього може застосовуватись одне з таких дисциплінарних стягнень:
Судовий порядок оскарження
Для того, щоб оскаржити дії, рішення або бездіяльність приватного виконавця в судовому порядку сторони мають право звертатися:
За подання скарг на рішення, дії, або бездіяльність приватного виконавця до суду як суду, який видав виконавчий документ, судовий збір не сплачується.
Сторони виконавчого провадження можуть звернутися до суду з метою оскарження рішень чи дій приватного виконавця:
Крім того, «Судово-юридична газета» писала, що Рада прийняла за основу реформу виконавчого провадження: хто і за яких умов стане приватним виконавцем.
Додамо, що також Рада прийняла за основу законопроект про примусове виконання рішень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.