Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель. Відповідне рішення ухвалено сьогодні, 12 серпня, під час засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики, що відбулося в режимі відеоконференції, повідомляється на сайті Ради.
Учасники засідання розглянули проект Закону України про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель (№ 5202).
Верховна Рада направила зазначений законопроект до Комітету для підготовки на повторне перше читання 15 липня.
Проект спрямований на збільшення площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація, зменшення собівартості поливу та осушення земельних ділянок, мінімізацію ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону, мінімізацію ризиків деградації ґрунтів. Зазначене в свою чергу призведе до підвищення урожайності сільськогосподарських культур та підвищення ефективності сільського господарства, збільшення частки високомаржинальних культур і зайнятості населення в сільській місцевості.
Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, реалізація його положень матиме своїм наслідком зменшення витрат держави на адміністрування системи гідротехнічної меліорації та збільшення податкових надходжень до бюджету від сільськогосподарських товаровиробників, які обробляють зрошувані (осушувані) земельні ділянки, а також зростання валютної виручки від реалізації сільськогосподарської продукції на експорт і поліпшення платіжного балансу.
Під час засідання за результатами розгляду питань порядку денного Комітет прийняв рішення подати на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект Закону про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель та рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в повторному першому читанні прийняти законопроект за основу.
Нагадаємо, що Рада отримала два законопроекти про відповідальність підприємств за неповідомлення про відкриті структурні підрозділи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.