Офіс розбудови доброчесності при НАЗК повідомляє, що кожен публічний службовець може зіштовхнутись з конфліктом інтересів. Щоб запобігти цьому, необхідно розуміти і дотримуватися положень Закону України «Про запобігання корупції».
Так, конфлікт інтересів зовсім необов’язково призводить до звільнення службовця, адже Законом передбачені різні методи його врегулювання. Наприклад, обмеження доступу до інформації. Цей захід регламентовано статтею 31 Закону «Про запобігання корупції».
У пресслужбі Офісу розповідають, у яких випадках можна застосовувати цей захід, хто це робить та у яких випадках.
Обмеження доступу до інформації застосовують, якщо наявні такі умови:
Рішення про обмеження доступу приймає керівник органу або структурного підрозділу, у якому працює особа, у якої виник конфлікт інтересів.
У результаті таких обмежень публічний службовець позбавляється права доступу до реєстрів, баз даних, закритої інформації тощо, з доступом до якої пов’язано виникнення конфлікту інтересів.
Зазначається також, що тема запобігання та врегулювання конфлікту інтересів детально розкрита в Методичних рекомендаціях, розроблених НАЗК.
Нагадаємо, що конфлікт інтересів є складовою більшості корупційних правопорушень, у тому числі кожного корупційного злочину.
Також «Судово-юридична газета» писала, за яких умов адвокат має право представляти неповнолітню особу в суді без згоди батьків: постанова КЦС ВС.
Крім того, ще одним способом врегулювання конфлікту інтересів є усунення підлеглого від виконання завдання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.