Особи, які вчинили нетяжкі злочини та не становлять загрози для життя і здоров’я інших людей, не обов'язково мають відбувати покарання без тюремного ув’язнення, повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.
Альтернативою в’язниці може стати пробація, яка існує у світі понад 200 років.
В Україні Закон «Про пробацію» було прийнято ще 5 лютого 2015 року.
Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.
Наразі у структурі Державної установи «Центр пробації», що підпорядкована Міністерству юстиції України, функціонує 5️9️7️ підрозділів пробації (24 обласні філії та 573 уповноважені органи з питань пробації). Штат працівників підрозділів пробації становить 3400 осіб. Крім того, до роботи із клієнтами пробації залучаються соціальні працівники різних служб і установ, представники громадських організацій та волонтери пробації.
Щороку через пробацію проходить понад 100 тисяч осіб, засуджених до кримінальних покарань без позбавлення волі або на яких накладено адміністративні стягнення.
Також «Судово-юридична газета» писала, що у Дніпрі судитимуть співробітника СІЗО за збут наркотиків.
Додамо, що метадон під виглядом сухого молока передавали до Лук'янівського СІЗО: судитимуть колишнього засудженого.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.