У яких випадках проводяться позапланові перевірки ДПС

10:40, 31 августа 2021
Позапланові перевірки призначені для перевірки окремих питань, не передбачені певним планом і можуть проводитися без обмеження їх кількості чи періодичності.
У яких випадках проводяться позапланові перевірки ДПС
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Особливість позапланових перевірок ДПС полягає в тому, що вони призначені для перевірки окремих питань, не передбачені певним планом і можуть проводитися без обмеження їх кількості чи періодичності.

Органи ДПС посилюють контроль за найбільш ризиковими платниками та зосереджують ресурси на зростання не кількості перевірок, а їх якості. Відповідні заходи спрямовані як на упередження порушень, так і на їх подальше виявлення. Деталі розповіли у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

В межах відпрацювання платників податків ризикових категорій виділяють наступні категорії:

- суб’єкт господарювання, що зареєстрований платником ПДВ, який отримував необґрунтовану податкову вигоду за рахунок відображення у даних податкової звітності оформлених нереальних операцій з придбання товарів (робіт, послуг).

- суб’єкт господарювання, що зареєстрований платником ПДВ, який формує для інших платників схемний податковий кредит за рахунок оформлення нереальних операцій постачання (продажу) товарів/послуг, відмінних від придбаних.

Підставою для проведення документальної позапланової перевірки є отримання податкової інформації, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового та іншого не врегульованого Податковим кодексом України законодавства, виявлення недостовірності даних, що містяться у поданих податкових деклараціях. Підставою буде, коли платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит, в якому зазначаються порушення цим платником протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.

Податковий орган, що отримав інформацію про порушення платником податкового законодавства або наявність у його податковій звітності недостовірних даних, направляє такому платнику запит про надання інформації та її документальних підтверджень. Платник протягом 15 робочих днів повинен надати відповідь на запит і документи для того, щоб спростувати наявність порушень.

Якщо платник не надав відповіді або відповідь не спростовує інформації про допущене порушення податкового законодавства, податковий орган може призначити позапланову перевірку. Рішення про призначення документальної позапланової перевірки ризикового платника оформлюється наказом.

Також ми розповідали, чи підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ отримані платником податку роялті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.  

Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олег Проскурняк
    Олег Проскурняк
    голова Господарського суду Чернівецької області
  • Ольга Черниш
    Ольга Черниш
    суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду