Мін’юст нагадав, що є істотними умовами договору при переході власності на житловий будинок

13:26, 1 сентября 2021
Стало відомо, чи є розмір і кадастровий номер земельної ділянки істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об’єкти.
Мін’юст нагадав, що є істотними умовами договору при переході власності на житловий будинок
Джерело фото: flickr.com
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Право на земельну ділянку переходить у зв’язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду. Міністерство юстиції Україні роз’яснило, чи є при цьому розмір і кадастровий номер такої ділянки істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об’єкти. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Згідно із законодавством України, договір вважається укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх його істотних умов.

Істотними є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об’єкти (крім багатоквартирних будинків та об’єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації).

До особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Крім того, у разі набуття права власності на жилий будинок, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об’єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

При цьому істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з набуттям права власності на ці об’єкти.

Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що пов’язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

Якщо з поданих нотаріусу документів, необхідних для вчинення нотаріальної дії, випливає, що житловий будинок, будівля, споруда тощо збудовані (або будуються) на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, нотаріус відмовляє в посвідченні договору відчуження житлового будинку та іншого нерухомого майна.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, як бажанням зберегти таємницю неускладнити розподіл майна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва