Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання: що варто знати

18:10, 5 ноября 2021
Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання визначені статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження».
Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання: що варто знати
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Дніпро нагадало про строки пред’явлення виконавчих документів до виконання. Інформацію оприлюднили у пресслужбі відомства.

«Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України. Так, після набрання рішенням чинності позивач має право звернутися до суду щодо видачі йому виконавчого документа, на підставі якого буде примусово виконуватися вказане рішення. Однак слід пам’ятати про строки пред’явлення виконавчих документів до виконання, визначені статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження».

Так, виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років.

Посвідчення комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

Строки встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню — з наступного дня після його прийняття.

Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.

Строки пред’явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі:

1) пред’явлення виконавчого документа до виконання;

2) надання судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, відстрочки або розстрочки виконання рішення.

У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв’язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред’явлення такого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у зв’язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника — з дня закінчення строку дії відповідної заборони.

Слід зазначити, що стягувач, який пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції», — сказано у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню: деталі ВП ВС.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВщоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Євген Чаку
    Євген Чаку
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
  • Руслан Сидорович
    Руслан Сидорович
    член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України