Зеленський на засіданні Радбезу ООН розповів про воєнні злочини окупантів в Україні

18:15, 5 апреля 2022
Глава держави заявив, що Росія відчуває себе колонізаторами.
Зеленський на засіданні Радбезу ООН розповів про воєнні злочини окупантів в Україні
Источник фото: president.gov.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Президент України Володимир Зеленський виступив на засіданні Радбезу ООН, де розповів про воєнні злочини російських окупантів в Україні.

Ось ключові тези з виступу Президента:

▪ Я вчора повернувся з Бучі, звільненої від російської армії. Немає таких воєнних злочинів, яких би не зробили там російські військові. Вони розстрілювали жінок, вбивали цілі родини - і дорослих, і дітей, намагались спалити їх тіла, кидали людей в криниці, давили цивільних танками, відрубали кінцівки, перерізали горло. Їм вирізали язик, тому що не чули того, що хотіли почути.

▪ Де ця безпека, яку має дати і заради якої існує Рада безпеки ООН? Вона не може ефективно працювати. Зараз світ побачив, що російські військові зробили в Бучі, але йому належить побачити, що зробили в інших окупованих містах.

▪ Ви знаєте, що представники росії будуть говорити після цього. Вони це вже робили після збиття МН17 або після війни в Сирії. Вони будуть звинувачувати всіх, аби виправдати себе - що існують різні версії, що тіла вбитих підкинуті, а відео - постановочні. Але зараз 2022 рік. І ми зацікавлені в максимально повному і правдивому розслідуванні. В цьому має бути зацікавлена і кожна держава в системі ООН.

▪ Росія відчуває себе колонізаторами. Їм потрібно наше багатство і наші люди. Росія вже депортувала десятки тисяч українців на свою територію, викрала сотні дітей. Вони відкрито грабують наші міста та села - від продовольства до золотих сережок, які просто виривають з вух.

▪ Якщо це продовжиться, то фіналом буде те, що кожна держава зможе розраховувати тільки на силу зброї. ООН можна буде просто закрити. Чи готові ви до цього? Чи вважаєте, що час міжнародного права минув?

▪ Потрібно негайно реформувати систему ООН таким чином, щоб право вето не було правом смерті, щоб була справедлива представленість в Радбезі усіх регіонів світу, потрібно примушувати агресора до миру, потрібна рішучість. Ланцюжок масових вбивств - від Сирії до Сомалі, від Афганістану до Ємену та Лівії мав би бути зупинений. Раніше, якщо бути чесним. Якби хоч раз тиранія отримала таку відповідь на розв’язану нею війну, що перестала би існувати, а після неї був би гарантований, чесний мир, то світ точно змінився би. 

▪ Світ дивився і не бачив. Ані окупації Криму, ані ще раніше війни в Грузії, ані ще раніше відчуження від Молдови цілого Придністровського регіону. І на те, як росія готувала ґрунт для інших конфліктів. Як це зупинити? Негайно притягувати російських військових, які вчиняли воєнні злочини, і тих, хто віддавав ці накази, до відповідальності. Трибунал має бути аналогічний Нюрнберзькому процесу.

▪ Нагадаю, що після закінчення Другої світової війни покарання не оминуло таку людину, як Ріббентроп. Покарання наздогнало Айхмана.

▪ Ми повинні зробити все, що від нас залежить, щоб передати наступним поколінням дієву ООН. Вони має мати змогу і рішучість діяти, якщо принципи миру порушуються. І мають бути рівними всі учасники, незалежно від економічних спроможностей, площі тощо. Найбільшою силою має бути сила миру.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Євген Чаку
    Євген Чаку
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
  • Руслан Сидорович
    Руслан Сидорович
    член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України