Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Львів нагадало особливості земельних відносин в умовах воєнного стану. Інформацію оприлюднили у пресслужбі відомства.
«Набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану". Він визначає особливості регулювання земельних відносин під час дії військового стану і передбачає:
– поновлення на 1 рік без волевиявлення сторін договорів оренди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, якщо термін користування ділянками сільськогосподарського призначення завершився після введення воєнного стану. Ці відомості не вносяться до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
– право районним військовим адміністраціям передавати в оренду на термін до 1 року земельні ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності, землю с/г підприємств та кооперативів, невитребувані та нерозподілені ділянки тим аграріям, які захочуть їх обробляти.
Договори оренди землі договорів укладатимуться лише в електронній формі та без проведення земельних торгів.
Договори оренди землі реєструватимуть районні військові адміністрації у Книзі реєстрації, що ведеться у паперовій та електронній формі, а примірник договору оренди землі передаватиметься електронною поштою центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Законом з метою уникнення зловживань на час воєнного періоду забороняється безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність.
Земельні торги щодо набуття права оренди земельних ділянок державної, комунальної власності, які не є завершеними, вважатимуться скасованими. Оголошення нових земельних торгів щодо таких земельних ділянок забороняється.
Законом для запобігання негативним наслідкам у забезпеченні аграрного сектору економіки трудовими ресурсами, зокрема, внаслідок мобілізації, внутрішнього переміщення громадян України та їх виїзду за кордон тощо, передбачається надати можливість користувачам земель c/г призначення тимчасово строком до 1 року передавати свої права землекористування іншим аграрним виробникам, які забезпечені необхідними матеріально-технічними, фінансовими та трудовими ресурсами», — сказано у повідомленні.
Раніше ми писали, що в умовах обмеженого функціонування Земкадастру формування земельних ділянок з метою передачі їх в оренду здійснюватиметься без присвоєння кадастрового номеру.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.