Спадкування в умовах воєнного стану: що варто знати

19:42, 16 мая 2022
Оформлення спадкових прав на нерухоме майно у період воєнного стану здійснюють виключно нотаріуси, які включені до Перелік нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії.
Спадкування в умовах воєнного стану: що варто знати
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Харків пояснило громадянам питання спадкування в умовах воєнного стану. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

«Спадкування завжди було актуальним питанням, а в умовах воєнного стану набуло ще більшої ваги. З урахуванням змін до чинного законодавства в умовах воєнного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України незалежно від місця відкриття спадщини та незалежно від наявності доступу нотаріуса до Спадкового реєстру, враховуючи, що відкриття спадкової справи не є нотаріальною дією.

За відсутності доступу нотаріус заводить спадкову справу без використання Спадкового реєстру та перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту протягом п’яти робочих днів з дня відновлення такого доступу.

На час воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.

Звертаємо увагу, що у спадкових справах, відкритих без використання Спадкового реєстру, видача свідоцтв про право на спадщину можлива лише після реєстрації такої справи.

Якщо спадщина відкрилася до 24 лютого 2022 року і шестимісячний строк для її прийняття/відмови не сплинув у цей день, спадкоємець може звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини/відмову протягом періоду, на який в державі введено воєнний стан, а також після його відміни, протягом строку, що залишався станом на 24 лютого 2022 року із встановлених шести місяців.

Звертаємо увагу, що оформлення спадкових прав на нерухоме майно у період воєнного стану здійснюють виключно нотаріуси, які включені до Перелік нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії.

Таки Перелік затверджується наказом Міністерства юстиції України. На сьогодні жоден нотаріус Луганської та Донецької області не включений до цього Переліку.

Ознайомитися з актуальним на сьогодні Переліком можна за посиланням.

Варто зазначити, що у період воєнного стану забороняється нотаріальне посвідчення договору щодо відчуження нерухомого майна до закінчення одного місяця з дня державної реєстрації права власності відчужувача нерухомого майна, крім випадків набуття відчужувачем права власності у

порядку спадкування або у результаті визначення розміру часток у праві спільної сумісної власності.

Слід звернути увагу, що на період воєнного стану нотаріальне посвідчення договору щодо відчуження нерухомого майна,

здійснюється виключно за місцезнаходженням такого майна, крім нерухомого майна, розташованого у м. Києві або Київській області. Нотаріальне посвідчення договору щодо відчуження нерухомого майна розташоване у м. Києві або Київській області, здійснюється виключно нотаріусом, робоче місце (контора) якого розташовано у м. Києві або Київській області, за місцезнаходженням такого майна», — сказано у повідомленні.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду