У зв’язку з посівною кампанією аграрні підприємства та виробники продовольства можуть подавати до Міністерства аграрної політики та продовольства України списки працівників, яким буде надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації. Таку можливість надали прийняті зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 року № 194 та № 218 від 7 березня 2022 року «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану». Про те, як оформити бронювання військовозобов’язаних аграріїв та хто має право це зробити, розповіла фахівчиня бюро правової допомоги Лілія Трепачова, повідомляє координаційний центр з надання БПД.
«Покрокова інструкція бронювання працівника
Всі необхідні форми за посиланням: https://cutt.ly/MAAZq0Z.
Після отримання листа-звернення від підприємства, Exсel-таблиці з переліком працівників, Мінагрополітики опрацьовує та узагальнює інформацію, отриману від підприємств, установ, організацій та надсилає до Міноборони пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних, які працюють у галузях агропромислового виробництва.
Як підтвердити бронь:
Військовозобов’язаному видається витяг з наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України. Цей документ підтверджує відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.
За додатковою інформацією можна звернутися до Міністерства аграрної політики за номером телефону 0631815183.
Коли закінчується бронь?
Згідно з Постановою № 194 відстрочка від призову підлягає анулюванню в разі:
Звертаємо увагу, що не підлягають бронюванню військовозобов’язані, які мають посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час», - сказано у повідомленні.
Як писала «Судово-юридична газета», внесено уточнення до Порядку бронювання військовозобов’язаних.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.