В Україні прийняли важливий документ щодо безпритульних тварин: що він передбачає

07:18, 26 июня 2022
Документ визначає заходи з вилову та біостерилізації безпритульних тварин, засоби вилову та порядок поводження з безпритульними тваринами.
В Україні прийняли важливий документ щодо безпритульних тварин: що він передбачає
Джерело фото: bigkyiv.com.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Україна контролюватиме кількість безпритульних тварин гуманними методами – за кращими європейськими практиками. Відповідний Порядок схвалив на своєму засіданні Кабінет Міністрів України, повідомляє Міндовкілля.

«З настанням війни, на жаль, кількість безпритульних тварин в нашій країні значно зросла. Тож це питання потрібно вирішувати цивілізованим шляхом. Ще до російського вторгнення, Україна почала впроваджувати європейські цінності та стандарти щодо захисту тварин від жорстокого поводження, імплементувала у національне законодавство відповідні положення міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного світу. Наразі ми також не збираємося відхилятися від цього шляху», – прокоментував Міністр Руслан Стрілець.

Документ визначає:

  • заходи з вилову та біостерилізації безпритульних тварин,
  • перелік осіб, установ та організацій, які можуть надавати такі послуги,
  • засоби вилову та порядок поводження з безпритульними тваринами.

«Згідно з Порядком органи місцевої влади та самоврядування мають розробити власні місцеві програми регулювання чисельності безпритульних тварин у населених пунктах, керуючись законодавством про захист тварин від жорсткого поводження.

Таких тварин виловлюватимуть, проводитимуть ветеринарні огляди, за необхідності надаватимуть ветеринарну допомогу, здійснюватимуть вакцинацію, біостерилізацію та інші санітарні заходи. А також забезпечуватимуть ідентифікацію кожної тварини з внесенням всіх даних про неї та фото до муніципального реєстру.

Після цього тварин передаватимуть до притулків, центрів реабілітації чи під нагляд громадських та благодійних організацій, які здійснюватимуть догляд за ними та шукатимуть нових власників.

Навіть якщо тварину повертатимуть у місце вилову для вільного проживання, то щорічно проводитимуть ревакцинацію та контролюватимуть наявність візуальної ідентифікації.

Всі ці заходи дозволять знизити ризик виникнення різних захворювань, спільних для людей і тварин, а також запобігти випадкам агресивної поведінки тварин та відповідно усунути небезпеку для людей. Загалом Порядок сприятиме дотриманню вимог законодавства про захист тварин від жорстокого поводження», - кажуть у Міндовкіллі.

Зазначається, що при підготовці Порядку Міндовкілля консультувалося із зоозахисними організаціями для того, щоб врахувати кращі практики та забезпечити дійсно гуманне поводження з тваринами.

Також ми писали, що рятувальники відшукали дім для кота з передової, фото.

А ще ми розповідали, що в Україні хочуть заборонити розводити собак та кішок до кінця війни й ще на 5 років після.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Ірина Макаренко
    Ірина Макаренко
    суддя Шевченківського районного суду міста Києва
  • Сергій Колодяжний
    Сергій Колодяжний
    суддя Залізничного районного суду м. Львова